×

Na ulicy zobaczył biegnącą 4-latkę. Uciekała przed piekłem, które działo się w jej domu

Ivan Razumov był w drodze do Mińska do rodziny, gdy na ulicy zauważył małą dziewczynkę, biegnącą z psem. Zdziwiło go to, że tak małe dziecko jest samo. Zatrzymał się, aby zapytać, gdzie podąża. Na oko dziewczynka miała tylko kilka lat. Jej buzia była brudna, a ubrania zniszczone. Buty wyglądały tak, jakby nosiła je po starszej siostrze, a sama 4-latka była wycieńczona.

Nie mógł pojechać dalej, bo czuł, że coś jest nie tak

Zapytał, jak się nazywa. Usłyszał wtedy: Zhenya Fedorovich Vladimirovna. Swoim delikatnym głosikiem powiedziała, że chce dostać się do wioski nieopodal, bo w domu nie ma nic do jedzenia, a jest naprawdę głodna. Zdradziła, że jej rodzice są w złym stanie i nie ma z nimi kontaktu. Ivan uwierzył w to, zwłaszcza gdy zobaczył, jak wygląda dziewczynka. Przeraziło go, że 4-latka sama chciała przejść do wioski, ponieważ oddalona była od jej miejsca zamieszkania o 15 km.

Biegnę tak już jakiś czas, ale bardzo bolą mnie nóżki i nie mam więcej siły. Jestem zmęczona.

Ivan od razu dał dziecku wodę i zabrał ją do szpitala, nie wiedział przecież w jakim jest stanie. Zawiadomił także opiekę społeczną, aby sprawdziła, co dzieje się w jej domu. Pracownicy nie mogli uwierzyć w to, co zastali na miejscu. Rodzice nie kontaktowali. Byli odurzeni i nieprzytomni. Matka leżała na podłodze i nie reagowała. Nawet nie zauważyli, że ktoś obcy znajduje się w ich domu i nie zarejestrowali, że od kilkunastu godzin nie ma córki…

W tym samym czasie małą Zhenyą zajęli się lekarze. Mimo tego wszystkiego, co przeszła, jest radosnym dzieckiem, które do każdego się uśmiecha. Jest pod opieką pracowników socjalnych, którzy szukają dla niej kochającego domu, w którym nigdy więcej nie zazna przemocy. Ivan oczywiście regularnie odwiedza dziewczynkę, kibicując jej w tym, aby w końcu zaznała szczęścia. Sam jest ojcem i wie, jak miłość jest ważna w tak młodym wieku.

Od momentu, gdy historia dziewczynki pojawiła się w sieci, adopcją zainteresowało się wiele osób. Ponad 30 rodzin chce dać jej szczęście i kochający dom. Przeszła tak dużo, że zasługuje na wszystko, co najlepsze!

Może Cię zainteresować

zamknij