×

Kiedy zaczęły jej się skurcze porodowe wstrzyknęła sobie heroinę. Zrobiła to w toalecie szpitala…

To niestety smutna prawda, która wydarzyła się w jednym ze szpitali. Niemowlę leży w łóżeczku i nagle dostaje silnych drgawek – wszystko spowodowane jest tym, że… jest na odwyku! Matka dziecka jest narkomanką i nawet w ciąży nie mogła powstrzymać się przed uzależnieniem. W ciągu 9 miesięcy spożywała leki zawierające opium.

Niestety przedostając się do krwi, matka naraziła swoje dziecko na silne uzależnienie od narkotyków. To tylko jedna z ofiar niedawnej epidemii w Stanach Zjednoczonych. Poprzez kupowanie tanich narkotyków i nadużywanie leków na receptę, Stany Zjednoczone stoją w obliczu przerażającej fali problemów zdrowotnych i społecznych. Niestety największymi ofiarami są dzieci.

Co 19 minut przychodzi w Ameryce na świat dziecko z tzw. 'zespołem abstynencji'. Może to być fatalne w skutkach dla noworodka, ponieważ wiąże się z okropną męką.

zespół abstynencji 1

Ze łzami w oczach matka mówi o swoim uzależnieniu i o tym, jak każdego dnia walczy, aby nie brać narkotyków. Niestety często się poddawała…

Siedziałam w łazience w szpitalu i wstrzykiwałam sobie heroinę. A dopiero, co urodziłam moje dziecko… Nic nie miało znaczenia, chciałam po prostu odlecieć.

Mały Jacob przeżył, ale jego matka straciła prawo do opieki nad nim. To był cios prosto w serce. W międzyczasie nauczyła się kontrolować swoje uzależnienie, zaszła w kolejną ciążę i urodziła zdrowe dziecko.

Oby inni przyszli rodzice wzięli sobie to do serca i zastanowili się kilka razy zanim będą chcieli się tylko zabawić. Jeśli nie chcesz dać szansy sobie, daj ją swojemu dziecku. Wideo, przedstawiające małe dziecko, którego matka jest uzależniona od narkotyków, jest naprawdę straszne.

Nie dopuść nigdy do takiej sytuacji!

Polecane

Może Cię zainteresować