×

Zenek Martyniuk zadebiutuje w nowej roli. „Będę wpuszczał ludzi w maliny”

Zenek Martyniuk zadebiutuje w nowej roli podczas „Sylwestra Marzeń” z Dwójką. Jak wyznał muzyk, tym razem spróbuje swoich sił „wpuszczając ludzi w maliny”.

„Sylwester Marzeń”

Zenon Martyniuk, artysta disco polo ceniony przez fanów nie tylko za chwytliwą twórczość, lecz także za pracowitość i skromność, przeżywa obecnie najlepszy okres swojej kariery. Zawdzięcza go głównie osobistej sympatii, którą do jego twórczości żywi prezes TVP Jacek Kurski. To właśnie on wpadł na pomysł zaproszenia Zenka 4 lata temu na koncert sylwestrowy Dwójki w Zakopanem.

Po występie Martyniuka ogłosił wzruszony, że nie zna piękniejszego utworu niż Taką cię wyśniłem, dlatego misją Telewizji Publicznej będzie odtąd promowanie disco polo. Dzięki temu cała branża przeżywa ostatnio najlepsze czasy w dziejach, co oczywiście przekłada się na finanse. W 2017 roku Zenek znalazł się na trzecim miejscu rankingu najcenniejszych twarzy reklamy magazynu Forbes. Razem z nim na podium znaleźli się Marek Kondrat i Robert Lewandowski.

Wprawdzie przez moment zrobiło się nerwowo, bo finansowej pozycji Martyniuka zagroził twórca Miłości w Zakopanem Sławomir Zapała, jednak, jak po krótkich perturbacjach wszystko już wróciło do normy i Zenek znów jest najlepszy.

W tym roku, tradycyjnie, będzie najjaśniejszą gwiazdą „Sylwestra Marzeń” z Dwójką, organizowanego tym razem w Ostródzie.

Zenek Martyniuk zadebiutuje w nowej roli

TVP próbuje obejść wprowadzony przez rząd Mateusza Morawieckiego zakaz przemieszczania się w noc sylwestrową, tłumacząc, że na widowni ostródzkiego amfiteatru zasiądzie nie prawdziwa publiczność, tylko wynajęci statyści, przeważnie tancerze, a cała impreza przebiegnie w zachowaniem reżimu sanitarnego.

Jak będzie, to dopiero zobaczymy, ale nie od dziś wiadomo, że TVP cieszy się specjalnymi względami partii rządzącej, więc może pozwalać sobie na więcej.

Jednak największą niespodzianką koncertu organizowanego przez Jacka Kurskiego ma być właśnie Zenek, który oprócz tego, że, jak zwykle zaśpiewa, zaprezentuje się również w zupełnie nowej roli. Jak wyznaje sam zemocjonowany artysta w rozmowie z Faktem:

Przed świętami miałem mnóstwo pracy. Wystąpiłem m.in. w kabaretowym programie Dwójki. Szykuje się świetna zabawa. Wystąpię w roli praktykanta, który zdobywa doświadczenie na stacji benzynowej. Niewielka rola, ale wyzwanie duże. Trochę będę nabierał ludzi, jak to się mówi popularnie „wpuszczał ich w maliny”.

Prawda, że nie możecie się już doczekać?

Źródła: www.popularne.pl, www.o2.pl, www.telemagazyn.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować