×

Zenek Martyniuk obchodzi 53. urodziny! Z tej okazji wydał nową piosenkę

Zadebiutował na scenie pod koniec lat 80. Dziś nazywany jest „królem disco polo”. Zenek Martyniuk obchodzi 53. urodziny! Z tej okazji jego fani mogą usłyszeć nową piosenkę.

Zenek Martyniuk obchodzi 53. urodziny!

Zenek Martyniuk, przez wielu nazywany też „królem disco polo”, 23 czerwca obchodzi 53. urodziny. Wokalista od ponad 30 lat występuje na scenie i niezmiennie cieszy się sympatią fanów muzyki disco polo. Największą rozpoznawalność Martyniuk zyskał dzięki występom z grupą Akcent. Jednak to w ostatnich latach wokalista znalazł się u szczytu swojej kariery. Na pewno przyczynił się do tego hit „Przez twe oczy zielone”, a także fakt, że „król” stał się ulubieńcem TVP. W 2020 r. powstał nawet film biograficzny pt. „Zenek”.

Rocznie Martyniuk potrafi zagrać nawet 300 koncertów. Wokalistę można spotkać zarówno na największych polskich scenach, jak i na festynach w niewielkich miejscowościach. Od początku kariery Martyniuk wydał 20 albumów studyjnych, z czego pięć było solowymi płytami. Dzisiaj, w dniu 53. urodzin „króla disco polo”, fani mogą usłyszeć najnowszą piosenkę wokalisty: To ja ciebie wołam.

Zenek Martyniuk – ile zarabia?

Fakt, że gwiazdor disco polo wyrobił sobie własną markę, przekłada się na imponujące zarobki. Średnia stawka za koncert Zenka Martyniuka to 30 tys. złotych. Jednak za większe imprezy telewizyjne, takie jak sylwester itp., wokalista zgarnia dwa razy więcej. Do tego dochodzą również zarobki z płyt, tantiem oraz reklam. Według „Gazety Wyborczej”, album „Przekorny los” z 2014 roku miał przynieść Martyniukowi 600 tys. złotych. Na wcześniejszej płycie „Prawdziwa miłość to ty” zarobił natomiast 200 tys. złotych. Te kwoty robią wrażenie, ale to i tak nic w porównaniu ze stawką za udział w reklamie sklepu sprzedającego elektronikę. W tym przypadku Martyniuk, według „Wyborczej”, miał zarobić aż… milion złotych! Łącznie roczne zarobki Martyniuka mają sięgać nawet 7 milionów złotych.

Cóż… z okazji 53. urodzin „królowi disco polo” życzymy przede wszystkim zdrowia i dalszych sukcesów. Bo pieniędzy to już chyba nie trzeba mu życzyć.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij