×

Zełenski w szpitalu. Odwiedził rannych żołnierzy i przyznał im odznaczenia

Wołodymyr Zełenski w szpitalu odwiedził rannych żołnierzy i przyznał im odznaczenia. Wzruszający materiał opublikowała w mediach społecznościowych kancelaria prezydenta.

Zełenski w szpitalu z wizytą u rannych żołnierzy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski udał się do szpitala, w którym odwiedził rannych w wyniku walk w obwodzie kijowskim żołnierzy. Na twarzy głowy państwa podczas wizyty rysowała się ogromna wdzięczność za poświęcenie w imię wolności i przyszłości Ukrainy a zarazem troska i zmartwienie.

Zełenski w szpitalu
Facebook

Podczas wizyty w szpitalu prezydent Zełenski był bardzo otwarty. Starał się uśmiechać, pytał o samopoczucie i wsparcie, którego mógłby udzielić. Ranni rozmawiali z nim jak z kolegą, co tylko potwierdza, jakie podejście do ludzi ma Wołodymyr Zełenski.

Dzień dobry. Życzę Wam powrotu do zdrowia. Jak się czujecie chłopcy?

– mówił Zełenski.

Dobrze

– odpowiedział jeden z żołnierzy.

Niezbyt dobrze.

Ale w porządku?

– upewnił się prezydent.

W porządku

– odpowiedział wojskowy.

Byli też tacy, którzy postanowili wykorzystać okazję i zrobić sobie z prezydentem selfie.

Zełenski w szpitalu
Facebook

Podczas wizyty prezydent Ukrainy dopytywał wojskowych, jak może im pomóc. W odpowiedzi usłyszał, że „mają wszystko”, bowiem personel medyczny bardzo o nich dba. Wychodząc z sali Zełenski życzył żołnierzom zdrowia i siły.

Zdrowiejcie. Życzę wam siły. Dobra robota. Robimy to dla was, a wy dźwigacie ten ciężar na swoich ramionach

– skomentował prezydent Zełenski.

Prezydent Ukrainy wybrał się także na oddział, na którym przebywali ciężko ranni. Po raz kolejny zapytał, jak może im pomóc.

Wzruszające nagranie publikujemy poniżej:

Dlaczego tak nas fascynuje Wołodymyr Zełenski?

Od komika do bohatera

Przypomnijmy, że Wołodymyr Zełenski był wcześniej aktorem i satyrykiem, który rozbawiał widzów. Mało kto wierzył, że sprawdzi się jako głowa państwa.

Zełenski jest przedstawiany w mediach jako komik, który został prezydentem nagle, trochę przez przypadek, ale to duże uproszczenie. Wiele wskazuje na to, że prezydentura to część planu, który realizuje od lat, a udział w serialu „Sługa narodu” był jego elementem

— uważa dr Wojciech Karczewski z Uniwersytetu SWPS, ekspert ds. zarządzania i przywództwa.

Dziś nikt nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Jako prezydent swoją postawą i oddaniu dla dobra narodu zachwyca cały świat, ale przede wszystkim Ukrainę.

Od momentu inwazji Rosji na Ukrainę Wołodymyr Zełenski stoi przed życiowym wyzwaniem. Na jego barkach spoczywa los i przyszłość narodu ukraińskiego, który dzięki swojemu przywódcy uwierzył w zwycięstwo.

Ukraińcy zobaczyli, że ich prezydent się nie boi, jest pewny, że wygra, wierzy w swój naród i armię. Ta wiedza była jak grom motywacji i energii. Zadziałał mechanizm: skoro on się nie boi, to znaczy, że można tych Rosjan pokonać. Więc i ja się nie boję. Zełenski wpompował w ludzi niesamowitą energię

— mówi dr Wojciech Karczewski.

Mówi się, że są przywódcy, którzy bardziej nadają się na czas wojny i tacy, którzy lepiej sprawdzają się w czasach pokoju. Zełenski bardzo dobrze odnalazł się w tych wojennych realiach

– dodaje ekspert.

Źródła: www.rmf24.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram, Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij