×

Zełenski ostrzega: Cierpliwość Kijowa wobec negocjacji z Moskwą się kończy

Dotychczasowe negocjacji Ukrainy z Rosją nie przyniosły żadnych rezultatów, gdyż żadna ze stron nie zamierza ustąpić drugiej. W związku z rozbieżnymi oczekiwaniami prezydent Wołodymyr Zełenski ostrzega, że „cierpliwość Kijowa wobec negocjacji z Moskwą się kończy”.

Orędzie do narodu Wołodymyra Zełenskiego

To już 78. dzień wojny w Ukrainie. Wojny pełnej bólu, cierpienia, śmierci i wyniszczeń. Wojny, której końca niestety wciąż nie widać. W nocy z wtorku na środę prezydent Wołodymyr Zełenski wygłosił orędzie do narodu. Podczas wystąpienia oznajmił, że jest dumny z obrońców Ukrainy i zaapelował o „nieuleganie nadmiernym emocjom”.

Jestem wdzięczny wszystkim naszym obrońcom, którzy demonstrują nadludzką siłę, aby przepędzić armię najeźdźców. Kiedyś była to druga najpotężniejsza armia na świecie. Ale chcę też wezwać wszystkich naszych rodaków, a zwłaszcza tych na tyłach frontu, aby nie ulegali nadmiernym emocjom. Nie powinniśmy tworzyć atmosfery presji moralnej, przez którą codziennie oczekuje się zwycięstw

– powiedział ukraiński przywódca.

Zełenski ostrzega: Cierpliwość Kijowa wobec negocjacji z Rosją się kończy

W minioną środę prezydent Wołodymyr Zełenski połączył się z kolei z francuskimi studentami. Podczas rozmowy opisywał aktualną sytuację w Ukrainie. Przywódca odniósł się także do bezskutecznych dotychczasowo negocjacji pokojowych z Rosją. Oznajmił, że cierpliwość Kijowa wobec negocjacji z Moskwą się kończy wraz z odkrywaniem kolejnych dowodów zbrodni, za którymi stoją rosyjscy żołnierze.

Jesteśmy gotowi prowadzić te negocjacje, te rozmowy, o ile nie jest za późno

– powiedział Zełenski.

Z każdą nową Buczą, z każdym nowym Mariupolem, z każdym nowym miastem, w którym są dziesiątki zabitych, przypadki gwałtów, z każdym nowym okrucieństwem znika chęć i możliwość negocjacji, jak również możliwość rozwiązania tego problemu w sposób dyplomatyczny

– dodał ukraiński przywódca, który bardzo mocno wierzy w zwycięstwo swojego kraju.

Wołodymyr Zełenski o zwycięstwie Ukrainy.”Kijów wygra wojnę”

Wołodymyr Zełenski o zwycięstwie Ukrainy mówił już wcześniej. Wczoraj tylko potwierdził te słowa. Po raz kolejny zaznaczył, że Kijów wygra wojnę i odbierze wszystkie terytoria należące do Ukrainy. Prezydent odniósł się również do przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej wzywając tym samym do podjęcia znaczących kroków.

Ukraina tylko wzmocni inne państwa członkowskie, nasza armia pokazała swoje możliwości. Nasi ludzie się sprawdzili

– powiedział Zełenski.

Źródła: dorzeczy.pl, www.instagram.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij