×

Zełenski ostro o rosyjskim wojsku. „Ich marzeniem jest ukraść toaletę i umrzeć”

Wołodymyr Zełenski ostro o rosyjskim wojsku. W swoim ostatnim przemówieniu prezydent Ukrainy opisał postawę rosyjskich żołnierzy. Ich marzeniem jest „ukraść toaletę i umrzeć” – stwierdził.

Zełenski ostro o rosyjskim wojsku

Wojska rosyjskie wśród wielu osób wywołują dziś jak najgorsze skojarzenia. Rosjanie mordują, gwałcą, torturują, a przy tym plądrują domy, sklepy, centra handlowe. O kradzieżach, jakich dopuszczają się Rosjanie w ukraińskich miastach i wioskach, krążą już niemal legendy.

W krótkim nagraniu w dosadny sposób postawę Rosjan opisał Wołodymyr Zełenski.

Tam, gdzie nie ma wolności słowa, nie ma wolności wyboru, po prostu nie ma prawa do sprzeciwu. Tam kwitnie ubóstwo i życie ludzkie jest bezwartościowe do tego stopnia, że ​​przychodzą do nas, idą na wojnę, żeby ukraść przynajmniej coś, co przypomina normalne życie. Wiecie, jak opowiadali o swoim największym marzeniu: „zobaczyć Paryż i umrzeć”? A teraz ich marzeniem jest „ukraść toaletę i umrzeć”

– opisał Zełenski, cytowany przez „Ukraińską Prawdę”.

Z sedesem pod pachą

Najgorsze jest to, że Zełenski wcale nie przesadza. Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę Rosjanie kradną na potęgę. Traktują wojnę jako okazję do szabrowania ukraińskich domów. Czy jest coś, czego nie byliby w stanie ukraść? Ciężko wskazać taką rzecz.

Na wielu zdjęciach i nagraniach widać, że okupanci „przygarniają” wszystko, co się da. Ubrania, biżuterię, sprzęt elektroniczny, ale też garnki, patelnie, widelce, poduszki, zabawki. Chętnie wywożą sprzęt AGD, ale nie pogardzą nawet… sedesem. Swoimi „łupami” chwalą się później w przechwyconych rozmowach telefonicznych. Pytają nawet bliskich o to, co im się najbardziej przyda w domu.

Ukraińscy designerzy stworzyli nawet projekt pomnika rosyjskiego żołnierza, który przedstawia postać w hełmie z muszlą klozetową pod pachą.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez TS/D Agency (@tsd_agency)

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram, Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij