×

Zełenski o ataku na szpital w Mariupolu. „Ludzie, dzieci leżą pod wrakami”

Zełenski o ataku na szpital w Mariupolu na południu Ukrainy. Prezydent nie przebierał w słowach. Trudno mu się dziwić, parząc na liczbę ofiar i poszkodowanych oraz ogrom zniszczeń. Dlaczego Rosjanie to robią?

Bezwzględne barbarzyństwo ze strony Rosjan

Mariupol na południu Ukrainy wciąż jest na celowniku Rosjan. Kolejną dobę trwają zacięte walki o przejęcie go. Armia Putina okrążyła miasto i ostrzeliwuje ukraińskie siły. Jednak nie tylko. Bezwzględni agresorzy za nic mają też życie kobiet i niewinnych dzieci. W środę pod ostrzałem bombowym znalazł się nawet szpital dziecięcy.

Według tamtejszych władz zniszczenia są ogromne. Rada miejska Mariupola poinformowała w środę na Telegramie:

Budynek szpitala, gdzie jeszcze niedawno leczono dzieci, jest całkowicie zniszczony. Informacja na temat poszkodowanych dzieci jest ustalana.

Do sieci trafiło tez wiele nagrań i zdjęć. Część z nich rozpowszechniana jest w serwisach społecznościowych. Trudno zachować spokój, oglądać je.

Zełenski o ataku na szpital w Mariupolu

Do tego wydarzenia bardzo szybko odniósł się prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który nie przebierał w słowach i po raz kolejny wezwał do zamknięcia nieba nad Ukrainą.

Bezpośrednie uderzenie wojsk rosyjskich na szpital położniczy. Ludzie, dzieci leżą pod wrakami. Okrucieństwo! Jak długo jeszcze świat będzie współwinny ignorowania terroru? Natychmiast zamknijcie niebo! Przestańcie zabijać! Macie władzę, ale wydaje się, że tracicie człowieczeństwo.

Ukraińska agencja UNIAN poinformowała w środę na Telegramie, iż w kierunku oblężonego Mariupola, w obwodzie donieckim, zmierza rosyjska kolumna wojskowa.

Wiadomo, że zajęcie Mariupola jest jednym z głównych celów rosyjskich działań militarnych na terenie Ukrainy. Najnowsze szacunki mówią o tym, że w wyniku blokady miasta zginęło dotąd 1300 jego mieszkańców. Informację tę przekazał w środę na Facebooku mera Mariupola Petro Andriuszczenko.

Źródła: www.onet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij