×

Jak wyglądają pierwsze godziny po porodzie? Ta matka postanowiła pokazać to światu

28-letnia Amanda Bacon z Północnej Karoliny i jej narzeczony Ken cieszyli się bardzo, że powiększy się ich rodzina. Gdy nadszedł dzień porodu para razem udała się do szpitala. W takich chwilach liczy się wsparcie, a Ken doskonale zdawał sobie z tego sprawę. Ich drugie dziecko było wyczekiwane, dlatego też para wiedziała dokładnie, jak wygląda poród i czego można się spodziewać.

Gdy na świecie pojawiło się ich maleństwo, oboje postanowili, że podzielą się zdjęciem ze szpitalnej sali. Chcieli pokazać, jak naprawdę wyglądają te chwile tuż po porodzie i czego można się spodziewać. Nie ma na pewno to nic wspólnego z idyllicznymi obrazkami, którymi karmią nas media.

Fotografia, którą umieścili na swoim profilu, od razu znalazła wielu sympatyków, zwłaszcza wśród mam, które dokładnie wiedzą, że właśnie tak wyglądają pierwsze godziny po porodzie i nie ma się czego wstydzić, a wręcz trzeba o tym mówić.

amanda bacon (1)

Macierzyństwo bez cenzury. Dzielę się z Wami tą fotografią, ponieważ pokazuje rzeczywistość. Tak wygląda bycie matką: jest surowe, wspaniałe, obleśne, ale i zabawne zarazem. Posiadanie dziecka jest wspaniałym doświadczeniem, ale o tym, co dzieje się tuż po urodzeniu, nie wystarczy mówić.

Zdecydowanie trzeba to pokazać. Niektórzy ludzie będą na pewno uważać, że ta fotografia jest obrzydliwa, ale dlaczego? Nie rozumiem szczerze mówiąc czegoś takiego. Powinniśmy jak najwięcej mówić o tym, aby szerzyć świadomość młodych kobiet. Nie widujemy takich obrazków i być może dlatego się ich obawiamy. Powinniśmy więcej mówić o porodzie i pokazywać go, a jeśli robimy to z humorem, to jeszcze lepiej dla nas.

amanda bacon (2)

Wkładka, znajdująca się w majtkach kobiety tuż po porodzie to normalna rzecz, ale tylko dla tych mam, które to przeszły. Inne będą żyły w niewiedzy, ponieważ w mediach nie mówi się o tak oczywistych sprawach. Zbyt brzydkie fakty, aby móc się nimi dzielić?

Polecane

Może Cię zainteresować