×

Musiał opublikował zdjęcie z czarnoskórą dziewczyną. Fotografię zalała fala rasizmu

W Polsce nie ma rasizmu? Choć wiele osób z pewnością uważa, że skala tego problemu jest naprawdę mała, rzeczywistość okazuje się być zupełnie inna. Doskonałym tego przykładem jest zdjęcie młodego aktora znanego z serialu Rodzinka.pl, Macieja Musiała.

Zdjęcie z wakacji Maćka Musiała

Aktor opublikował na swoim Instagramie zdjęcie z wakacji, do którego pozował wraz z czarnoskórą dziewczyną. Wtedy wszystko się zaczęło. Wystarczyła jedna fotografia, by w komentarzach dosłownie zawrzało.

Fotografii przyświeca ciepły opis „Pewnego słonecznego dnia”.

Pewnego słonecznego dnia…☀️☀️☀️

A post shared by Maciej Musiał (@maciejmusial_official) on

Reakcje internautów

Reakcje internautów były bezlitosne.

Marzenie każdego Polaka, przelecieć murzynkę

O facet, jak już nisko upadłeś, że trzepiesz czarnucha dla fejmu

Czarne na białym

Co na to sam aktor?

Jak się okazuje, nie pozostawił tego bez komentarza. Na temat wpisów internautów wypowiedział się podczas rozmowy z Wirtualną Polską.

W sieci są ludzie, którzy zakładają konta i piszą komentarze tylko po to, żeby obrażać i szokować. Moi obserwatorzy szybko się z nimi rozprawili, a ja kasowałem niektóre komentarze

Wcześniejsze zdjęcie

Wcześniej na profilu Musiała pojawiło się zdjęcie z dziadkiem. Nieprzypadkowo je tam umieścił i odpowiednio skomentował.

Chciałbym, żeby młodzi ludzie wiedzieli, że można być patriotą, a jednocześnie przyjaźnić się z ludźmi z całego świata, szanować ich kultury, wyznania i lubić ich na podstawie tego, jakimi są ludźmi i co mają w sercach

A my po raz kolejny zastanawiamy się, skąd w ludziach tyle złości i nienawiści?

Polecane

Może Cię zainteresować