×

Zniszczone zabawki i porzucone domy. Zdjęcia z Czarnobyla nadal przerażają

Mimo upływu ponad 30 lat od katastrofy elektrowni, zdjęcia z Czarnobyla nadal przerażają. Porzucone domy i przedmioty codziennego użytku, zniszczone przez radioaktywny wybuch, przypominają o tragicznych skutkach wypadku. Rozmiar przerażającej katastrofy uwieczniony na fotografiach, mrozi krew w żyłach.

Czarnobyl nadal przeraża

W Europie Wschodniej pamięć o tragicznym wybuchu z 26 kwietnia 1986 roku, jest ciągle żywa. Skutki katastrofy dosięgnęły nie tylko mieszkańców „Zony”. O tych dramatycznych wydarzeniach przypomina ostatnio także niezwykle popularny serial „Czarnobyl”. W wyniku zniszczenia reaktora nr 4, do atmosfery uwolniła się ogromna dawka promieniowania. Właśnie dlatego, do tej pory tysiące osób choruje na nowotwory i cierpi z powodu deformacji.

Zdjęcia z Czarnobyla mogą śnić się po nocach

Strefa Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, czyli tzw. „Zona”, do tej pory jest zamknięta. Jednak po załatwieniu niezbędnych formalności, można uzyskać zgodę na wjazd. To miejsce szczególnie fascynuje fotografów i filmowców. Zdjęcia z zamkniętej strefy, które przywożą są naprawdę przerażające.

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

Polecane

Może Cię zainteresować