×

Influencerzy zrobią wszystko dla lajków. Wejdą nawet do radioaktywnego jeziora

W tym momencie chyba już wszyscy wiemy, że influencerzy zrobią wszystko dla lajków. Przykład z Rosji pokazuje, że są nawet w stanie wejść do radioaktywnego jeziora. Niektórzy są kompletnie nieświadomi, że piękne turkusowe jezioro to wysypisko toksycznych odpadów z pobliskiej elektrowni. Z uśmiechem robią sobie przy nim kolejne fotki.

Influencerzy dają się nabrać na piękny kolor wody

Turkusowy kolor wody w Nowosybirsku w Rosji na pewno nie jest codziennym widokiem. Nic dziwnego, że pięknie wyglądające jezioro wzbudza zainteresowanie. Influencerzy ciągną do niego, jak ćma do ognia. Właściwie dosłownie, bo jezioro jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Nie zwracają uwagi na ostrzeżenia

Niektórzy nie są świadomi zagrożenia, a innym toksyczne substancje po prostu nie przeszkadzają. Na Instagramie jest pełno osób, które robią sobie zdjęcia przy zbiorniku wypełnionym radioaktywnymi substancjami.

Zbiornik jest naprawdę niebezpieczny

Tymczasem zarząd elektrowni, z której pochodzi toksyczne jezioro, jasno przyznaje, że woda jest może zagrażać zdrowiu. Sam poziom promieniowania nie jest tak wysoki, żeby zagrażać ludziom. Jednak problemem jest wysoka alkaliczność wody. Może prowadzić do groźnej reakcji alergicznej. Dodatkowo dno jeziora jest bardzo grząskie i możne doprowadzić do utonięcia.

Kolor to kwestia chemikaliów

Czemu jezioro ma tak zachęcający kolor? To kwestia dwóch czynników. Po pierwsze ma odpowiednią głębokość, dno ma od 1 do 2 metrów. Dodatkowo w jeziorze jest bardzo dużo tlenków metali i soli. Właśnie one nadają mu piękną barwę.

Trudno uwierzyć, że niektórzy narażają się dla kilku dodatkowych polubień.

Polecane

Może Cię zainteresować