×

4 lata temu zrobiła pierwsze zdjęcie dziewczynkom chorym na raka. Zdjęcie z 2018 porusza

Nowotwór atakuje ludzi bez względu na wiek, kolor skóry czy płeć. Boli i łamie serce za każdym razem, gdy choruje ktoś bliski, ale rak małych dzieci jest jedną z najsmutniejszych rzeczy…

Maluchy powinny cieszyć się z dzieciństwa, bawić i wygłupiać

Dwie fotografki Lora Scantling i Christy Goodger w 2014 postanowiły zrobić zdjęcia, które otworzą oczy i uświadomią, czym jest nowotwór i jak wygląda walka z nim. Chciały pokazać, że dotyka on każdego – bez względu na wiek.

Losy tych trzech dziewczynek połączyły się, gdy zachorowały na raka

To one były inspiracją dla fotografek do tego, aby rozpocząć projekt o nazwie „Little Heroes”. W serii zdjęć Lora sfotografowała dziesiątki dzieci, które przeżyły raka. Pomimo kolekcji wspaniałych zdjęć jedno zdjęcie wyróżnia się na tle pozostałych. Trzy małe dziewczynki z Oklahomy ubrane podobnie. Tulą się do siebie, a ten obraz wzrusza do łez. Po tym, jak zdjęcie zostało udostępnione jako część projektu, szybko stało się hitem w sieci.

Kiedy się zobaczyły w studio i zorientowały się, że wszystkie trzy nie mają włosów, ucieszyły się. Jedna z nich powiedziała: „Hej, Ty też nie masz włosów, masz to samo co ja! I od razu zaczęły się ze sobą dogadywać i śmiać”.

Dziewczynka w centrum miała wówczas sześć lat. Nazywa się Rheann Franklin. Cierpiała na rzadką postać raka mózgu. Ta z prawej to pięcioletnia Ainsley Peters, która cierpiała na białaczkę. A dziewczynka po lewej to Rylie Hughey. Miała zaledwie trzy lata, kiedy zaczęła walkę z rakiem nerki.

„To, co uchcwyciłam, łamało serce. To było jak spotkanie przyjaciół, mimo że wcześniej nigdy się nie widziały”

Lora zakochała się w tej więzi, która powstała między dziewczynkami i uznała, że co roku postara się z nimi spotykać i robić im zdjęcie. Głęboko wierzyła, że wyzdrowieją i tak też się stało! Nie zamierza jednak zaprzestać robienia zdjęć, a wszystko po to, aby pokazać innym, że można wyjść zwycięsko z tej walki i zainspirować się ich historią!

Piękna historia, która daje nadzieję, a to ona w czasie choroby jest najważniejsza!

Może Cię zainteresować

zamknij