×

Zdewastowali krzyż na Giewoncie. Wyszli na szlak w nocy mimo zakazu

Tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce 22 sierpnia w Tatrach, wciąż żyje cała Polska. W wyniku burzy, która tam wystąpiła, życie straciło 5 osób, w tym dwoje dzieci. Z tego powodu zamknięto najbardziej oblegany szlak. Nie zraziło to jednak dwóch młodych mężczyzn. Weszli na szczyt, a przy okazji zdewastowali krzyż na Giewoncie.

Nawałnica i zamknięty szlak

22 sierpnia nad Tatrami przeszła przerażająca w skutkach burza. W jej wyniku ponad 150 osób zostało rannych, a 5 poniosło śmierć. W Zakopanem ogłoszono żałobę, a Tatrzański Park Narodowy zdecydował o całkowitym zamknięciu szlaku na Giewont. Niedozwolone jest także i poruszanie się po Tatrach, gdy zapadnie zmrok. Jednak niektórzy nic sobie z tego nie robią…

Zdewastowali krzyż na Giewoncie

Dwaj młodzi mężczyźni kompletnie zignorowali wszystkie zakazy i wybrali się na Giewont pod osłoną nocy. Jakby tego było mało zdewastowali znajdujący się tam krzyż. Zdjęcia, które udokumentowały ich „bohaterski wyczyn”, pojawiły się nawet na Instagramie. Jednak szybko z niego zniknęły. Czujni internauci zrobili jednak screeny i przesłali je do redakcji Tatromaniaka.

Jak można być tak bezmyślnym?

zamknij