×

80-latek molestował swoje wnuczki. Kiedy to robił, wkładał im do ust jabłka, aby nie krzyczały

Do tych przerażających wydarzeń doszło w Gminie Rychtal w województwie wielkopolskim. Okazało się, że jeden z jej mieszkańców – 80-letni mężczyzna przez lata terroryzował, poniżał, a nawet i molestował członków swojej rodziny.

Nad swoją żoną oraz córką pastwił się już od 2006 roku, aż do czasu aresztowania. Starsza kobieta próbowała nawet popełnić z tego powodu samobójstwo. Jednak znęcanie się nad dorosłymi kobietami przestało mężczyźnie wystarczać. Wtedy skupił się na swoich wnuczkach.

Dziewczynki miały wtedy 5 oraz 13 lat.

W trakcie śledztwa i procesu na jaw wyszły mrożące krew w żyłach szczegóły. Sędzia tak opisał wydarzenia, które miały miejsce w latach 2014 – 2016:

Dziewczynki wyprowadzał do kuchni letniej, tam rozbierał je, obnażał się przed nimi i dotykał różnych miejsc, a nawet dokonywał penetracji narządów rodnych u 5-latki. Dziewczynkom wkładał jabłka do ust, żeby nie krzyczały.

O wszystkim w końcu odważyła się opowiedzieć swojej matce młodsza dziewczynka. Kobieta jednak nic z tym nie zrobiła, ponieważ bała się ojca tyrana. Postanowiła zaczekać ze sprawą do powrotu swojego męża z zagranicy.

Gdy tata dziewczynek dowiedział się o tym, co zrobił jego teść, niezwłocznie powiadomił policję w Kępnie.

80-latek został aresztowany w styczniu 2017 roku.

Postępowanie sądowe wykazało bezwzględną winę skazanego mężczyzny. On jednak do zakończenia procesu nie przyznawał się do zarzucanych mu w akcie oskarżenia czynów. Twierdził, że zięć wymyślił te zarzuty, aby zemścić się na nim za to, że nie oddał mu 2 tysięcy złotych, które od niego pożyczył.

80-latek został skazany łącznie za sześć czynów. Cztery z nich dotyczą przestępstw na tle seksualnym, z kolei dwa ostatnie znęcania nad żoną oraz córką.

Sąd Rejonowy w Kępnie wymierzył mężczyźnie łączną karę 6 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo po wyjściu z zakładu karnego mężczyzna przez pięć kolejnych lat nie będzie mógł zbliżać się do swoich wnuczek na odległość mniejszą niż 20 metrów. Wyrok jest nieprawomocny.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij