×

Trwa internetowa zbiórka pieniędzy na rzecz syna młodej kobiety zmarłej na koronawirusa

Ilość osób zakażonych koronawirusem w Polsce bardzo szybko wzrosła w przeciągu ostatnich, kilku dni. Zakładając, że nadal, co 48 godzin liczba zakażeń będzie się podwajać, już 28 marca zostanie osiągnięty poziom 13 000 chorych. Choroba zbiera śmiertelne żniwo również wśród osób młodych.

Czy do śmierci doprowadziło zakażenie koronawirusem?

Kilka dni temu w wyniku sepsy, w Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta zakażona koronawirusem. Początkowo zakładano, że główną przyczyną śmierci była choroba Covid-19. Później okazało się, że do zgonu doprowadziło ogólnoustrojowe zakżenie, które mogło być rezultatem zakażenia koronawirusem oraz powikłań zabiegu cesarskiego cięcia. Dr Andrzej Cieślok, przedstawiciel szpitala w Łańcucie mówił:

Pacjentka trafiła do szpitala w 7 dni po zabiegu cięcia cesarskiego. W trzynastą dobę hospitalizacji z powodu stanu septycznego pacjentki, wymagała ona operacji chirurgicznego usunięcia stanu zakażenia. W 12-godzinę po zabiegu doszło do zatrzymania akcji serca. Próba resuscytacji nie powiodła się powodzenia w wyniku czego stwierdzono zgon.

U pacjentki stwierdzono ciężką postać koronawirusa oraz sepsę, którą uznano za główną przyczynę śmierci.

Zbiórka dla dziecka zmarłej na koronawirusa

Kobieta osierociła nowonarodzonego syna. W związku z tym, w internecie powstała zbiórka pieniędzy, mająca na celu wsparcie noworodka. Założyciel zrzutki napisał:

Leoś jest chłopcem, który tylko przez chwilę był z swoją mamą… Nic nie jest w stanie zwrócić Leosiowi mamy, ale jestem przekonana, że zebrane pieniądze ułatwią mu i jego tacie stawienie czoła problemom dnia codziennego.

Jak wynika z opisu na stronie zbiórki, pacjentka była aplikantką adwokacką.

Emilia była aplikantką adwokacką (ORA Rzeszów), która była bardzo zaangażowana w swoją pracę, była sumienna, przyjazna, pomocna. Ciężko pogodzić się z tak nagłą stratą tej niesamowitej osoby. Jestem dumna, że mogłam być jej patronem i przyjaciółką…

Bardzo proszę o pomoc w tych bardzo trudnych dla ojca i dziecka chwilach.

adw. Monika Mazur – Widomska

adw. Piotr Widomski

W Polsce obowiązuje stan epidemii, który wiąże się z wieloma ograniczeniami i zmianami w życiu codziennym. W miarę możliwości należy ograniczyć wyjścia z domu i jeszcze uważniej niż zwykle dbać o higienę. Za złamanie kwarantanny grozi kara 30 000 złotych.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować