×

Zenon Martyniuk nie martwi się o emeryturę. Będzie naprawdę pokaźna

Artyści często narzekają na wysokość swoich emerytur. Ale nie wszyscy mają powody do narzekań. Zawrotna emerytura Zenka Martyniuka robi wrażenie, jeśli wziąć pod uwagę, jakie świadczenie pobiera przeciętny emeryt w Polsce. Wokalista disco polo co miesiąc opłaca składkę w wysokości 4 tys. złotych.

Bieda-emerytury artystów

Co roku polscy artyści skarżą się na swoje bieda-emerytury. Wśród nich są również artyści z branży disco polo. Kilka lat temu lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński wyznał w wywiadzie, że według pisma ZUS, przysługuje mu… 386 zł emerytury miesięcznie.

(…) Nie mogłem w to uwierzyć. Moja żona się śmiała, że nawet łódki nie zatankuję za te pieniądze, nie mówiąc już o samochodzie

– wyznał w „Super Expressie”.

Sęk w tym, że artyści bardzo rzadko pracują na etacie. Muszą więc sami zadbać o składki emerytalne. Niektórzy to robią, a inni…

Zdaniem Mateusza Ratajczaka z serwisu Money.pl, niewielu artystów jest w stanie się przyznać, że przez całe życie nie odkładało żadnych składek. Niektórzy żyją ponad stan. Innych zwyczajnie na to nie stać.

Do grona artystów, narzekających na bieda-emerytury, zalicza się m.in. Krzysztof Cugowski, Alicja Majewska, Rudi Schuberth i Maryla Rodowicz.

Zawrotna emerytura Zenka Martyniuka

Znacznie bardziej roztropnie postępuje król disco polo Zenon Martyniuk. Już parę lat temu, w rozmowie z Wp.pl, Martyniuk wyznał, że każdego miesiąca opłaca składkę w wysokości 4 tys. złotych.

Nie dostaję żadnych pisemek. Tak naprawdę nie interesowałem się tym. Ja co miesiąc opłacam składkę w wysokości 4 tys. zł, ale na szczęście na razie sporo koncertuję i nie mam zamiaru iść na emeryturę. Zobaczymy, jak będzie jak przyjdzie na to czas

– mówił.

To świadczy o zapobiegliwości Martyniuka. Biorąc pod uwagę fakt, że dużo koncertuje i jest jednym z najlepiej zarabiających wokalistów w Polsce, mógłby stwierdzić, że nie musi przejmować się opłacaniem składek.

Wygląda na to, że emerytura króla disco polo przekroczy 5 tys. złotych miesięcznie. Ale Martyniuk póki co nie ma zamiaru przechodzić na emeryturę. Jego kariera muzyczna kwitnie, a wokalista jest ulubieńcem Telewizji Polskiej i występuje na większości organizowanych przez nią imprez.

Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować

zamknij