×

Zawodniczka zmarła przez koronawirusa. Miała zaledwie 23 lata

Nie żyje reprezentantka Iranu w futsalu. Zawodniczka zmarła przez koronawirusa. Miała 23 lata. Wszelkie imprezy sportowe z wyjątkiem piłkarskich, zostały odwołane.

Zawodniczka zmarła przez koronawirusa

Elham Sheikhi pochodziła z rejonu największej epidemii koronawirusa w Iranie. Do szpitala trafiła 10 dni przed tym, jak stwierdzono jej zgon. Zmarła w piątek, w wieku 23 lat.

W związku z epidemią, irański komitet ratunkowy utworzony w celu zajęcia się koronawirusem w sporcie ogłosił, że wszystkie wydarzenia sportowe w Iranie w trybie natychmiastowym zostają odwołane. Jednak dzień później zmienił decyzję. Postanowił, że odbędą się mecze piłki nożnej i futsalu, tyle że bez kibiców. Wielu osób nie zgada się z tą decyzją.

Jak twierdzi dyrektor medialny Esteqlal FC, Mohammad Nourifar:

Ludzie, którzy stoją za śmieszną decyzją o przeprowadzeniu meczów piłki nożnej podczas wybuchu Covid-19, powinni wystąpić, przedstawić się i otwarcie ponosić odpowiedzialność za konsekwencje swojej decyzji. Cały zespół jest narażony na niebezpieczeństwo [koronawirusa] przez całą podróż, w miejscu zakwaterowania i podczas meczów.

Epicentrum choroby

Stolica prowincji, która jest epicentrum choroby w Iranie to miasto Qom. Usytuowane 150 km na południe od Teheranu miejsce, jest głównym centrum seminariów szyickich w Iranie, w których uczestniczą setki chińskich uczonych. Wcześniej, 24 lutego, przedstawiciel miasta oskarżył rząd o ukrywanie pełnego zasięgu epidemii koronawirusa.

Jak poinformował Ahmad Amirabadi Farahani, w Iranie jest już wiele przypadków śmierci z powodu wirusa:

Jak dotąd 50 osób zmarło na Covid-19 w Qom

Myślicie, że Iran powinien odwołać wszystkie mecze? Czy śmierć Elham nie powinna być przestrogą?

Źródła: women.ncr-iran.org, en.radiofarda.com
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), imgur

Polecane

Może Cię zainteresować