×

Upiekła sernik, z którym poszła do sąsiadki. Kobieta po jednym kęsie osunęła się na podłogę

To historia jak z thrillera. Wszystko zaczęło się od wizyty u sąsiadki w jednej z dzielnic Nowego Jorku. Viktoria Nasyrova postanowiła odwiedzić mieszkającą w Forest Hills 35-latkę. Na spotkanie zabrała ze sobą domowy, własnoręcznie upieczony sernik. Nic nie zapowiadało dramatu, jaki miał rozegrać się już za kilka godzin.

Zatrute ciasto

Wizyta przebiegała spokojnie, niczego niepodejrzewająca 35-latka skusiła się nawet na kawałek sernika. Dopiero wtedy okazało się, że coś jest nie tak… Właścicielka mieszkania po chwili zaczęła się źle czuć. Wystarczył jeszcze moment i nieprzytomna osunęła się na podłogę. Ostatnią rzeczą, jaką zapamiętała przed utratą świadomości, była siedząca naprzeciwko niej Nasyrova.

Upozorowane samobójstwo

Nieprzytomna 35-latka została znaleziona dopiero następnego dnia rano. Leżała w łóżku, w samej bieliźnie. Wokół rozsypane były tabletki nasenne… Kobieta przewieziona została do szpitala, gdzie doszła do siebie.
Historia nie kończy się w tym miejscu. Policja rozpoczęła poszukiwania Viktorii. Jak się okazało, sprawa z każdą chwilą stawała się coraz dziwniejsza.

Policjanci szybko ustaliła, że przyniesiony przez Nasyrovą sernik naszpikowany jest mocnymi środkami nasennymi. Częstując nim sąsiadkę, kobieta działała z zamiarem realnego zagrożenia jej życiu. Planowała upozorować samobójstwo koleżanki. Po tym, gdy 35-latka straciła przytomność, przeniosła ją do łóżka, rozebrała i rozsypała wokół niej tabletki.

Zbrodnia sprzed lat

Ustalony został także motyw działania 42-letniej Rosjanki. Wskazała na niego m.in. kradzież dokumentów z mieszkania pokrzywdzonej. Jak się okazało, Nasyrova postanowiła przejąć tożsamość sąsiadki! Sprawę miał ułatwić wygląd obu kobiet i fakt, że obie pochodziły z Rosji.

Policja odkryła także tajemnicę skrywaną przez Victorię. Okazało się, że zanim 42-latka znalazła się w Stanach, w 2014 roku w swoim rodzinnym mieście poszukiwana była za… morderstwo. Została nawet aresztowana, ale udało się jej uciec przed wymiarem sprawiedliwości. Tak trafiła do Nowego Jorku, gdzie po pewnym czasie postanowiła znaleźć sobie nową tożsamość. Podobna do Nasyrovej, 35-letnia sąsiadka, wydała się idealna ofiarą.

Przerażające, do czego zdolni są ludzie…

Polecane

Może Cię zainteresować