×

Zaszła w kolejną ciąże, podczas gdy była już w ciąży. „Byłam w szoku”

39-latka spodziewała się jednego dziecka, potem okazało się, że zaszła w ciążę drugi raz w tym samym czasie. Teraz jej dzieci nazywane są „niezwykłymi bliźniętami”.

Zaszła w ciążę drugi raz

Takie rzeczy tylko w filmach? Życie również potrafi zaskakiwać. Przekonała się o tym Rebecca Roberts z Wielkiej Brytanii. 39-latka sądziła, że urodzi jedno dziecko. Okazało się jednak, że trzy tygodnie po tym, gdy doszło do pierwszego zapłodnienia, kobieta… ponownie zaszła w ciążę. Jak to możliwe?

Słowo klucz to „superfekundacja” — nadpłodnienie. Zjawisko polega na zapłodnieniu różnych komórek jajowych komórek jajowych pochodzących z jednego cyklu owulacyjnego przez plemniki pochodzące z odrębnych aktów płciowych. Właśnie tak dochodzi do ciąży dwojaczej.

„Niezwykłe bliźnięta”

17 września 2020 r. doszło do szczęśliwego rozwiązania — dzieci przyszły na świat przez cesarskie cięcie. Natychmiast okrzyknięto je „niezwykłymi bliźniętami”.

Noah jest starszy od siostry o trzy tygodnie i znacznie większy. To naturalne, ponieważ chłopiec zaczął się rozwijać w łonie matki wcześniej, niż jego siostra.

Rebecca jest bardzo szczęśliwa i chętnie opowiada o niezwykłości swoich pociech.

Takie przypadki należą do rzadkości, warto jednak pamiętać, że mogą się przydarzyć. Cara Winhold z Teksasu była w siódmym niebie, gdy dowiedziała się, że po długich staraniach wreszcie zaszła w ciążę. Wkrótce kobieta dowiedziała się, że zostanie mamą dwójki dzieci, poczętych w odstępie tygodnia. Chłopcy przyszli na świat zdrowi.

Podobna historia przydarzyła się Charlotte, która zaszła w ciążę z bliźniętami. W trakcie jej prowadzenia dowiedziała się, że nosi w brzuchu nie dwójkę, a trójkę dzieci. Nie była to jednak zwykła ciąża trojacza, ale ciąża bliźniacza i druga ciąża z jednym płodem, 10 dni młodszym. Gdy lekarz poinformował o tym przyszłych rodziców, mąż Charlotte sądził, że to żart.

@tamingtriplets Can you tell them apart?? I feel like they look really different now! #momtok #triplets #tripletgirls ♬ Monkeys Spinning Monkeys – Kevin MacLeod & Kevin The Monkey

@tamingtriplets How to Measure Triplets conceived weeks apart 📈 #triplets #pregnancyjourney #hyperovulation #themoreyouknow ♬ Roxanne – Instrumental – Califa Azul

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x