×

W pierwszą ciążę zaszła w wieku 14 lat. Teraz ma 11 dzieci i planuje kolejne

Veronica Merritt zaszła w ciążę w wieku 14 lat. Dzisiaj jest mamą jedenaściorga dzieci i swoje życie z gromadą pociech pokazuje na TikToku. Walczy tam również z krzywdzącymi stereotypami na temat nastoletnich matek.

Zaszła w ciążę w wieku 14 lat

Nastoletnie matki często spotykają się z brakiem wsparcia i zrozumienia ze strony obcych osób. Często zarzuca się im brak odpowiedzialności oraz nieprzewidywanie konsekwencji pewnych decyzji. Niektóre słyszą także, że nie powinny mieć praw do opieki nad swoimi dziećmi. Z takimi krzywdzącymi stereotypami walczy Veronica Merritt.

Kobieta w pierwszą ciążę zaszła, mając 14 lat. Nie usunęła dziecka, postanowiła je urodzić i wychować. Poślubiła nawet swojego partnera, z którym doczekała się jeszcze jednego dziecka. Jednakże ich związek zakończył się rozwodem. Dziś ma 36 lat i jest mamą jedenaściorga dzieci: Victoria (21 lat), Andrew (16), Adam (15), Mara (13), Dash (12), Darla (10), Marvelous (8), Martalaya (6), Amelia (4), Delilah (3) i roczny Donovan.

W wywiadzie dla The Sun kobieta żali się, że jest często krytykowana przez internautów za to, że nie stosuje środków antykoncepcyjnych:

Dostaję mnóstwo negatywnych wiadomości. Pytają mnie, czy wszystkie dzieci mają tego samego ojca. Chciałabym, żeby ci ludzie zajęli się w końcu sobą.

Postanowiła jednak wyjaśnić, dlaczego się nie zabezpiecza:

Liceum ukończyłam z wyróżnieniem. Chciałam pójść na studia, ale zachorowałam – cierpię na schorzenie nerek, jedną z nich miałam usuniętą w zeszłym roku. Niektóre dzieci były planowane. Nie mogę przyjmować antykoncepcji hormonalnej, ponieważ w związku z chorobą istnieje duże ryzyko zakrzepów krwi.

Zaszła w ciążę w wieku 14 lat
Facebook

Planuje kolejne dzieci

Veronica nie zamierza się jednak przejmować krytyką. Ze swoim nowym mężem i dziesięciorgiem dzieci (najstarsza córka już się wyprowadziła) mieszkają w domu, który para kupiła za „jedyne” 20 tys. dolarów. Na remont swojej posiadłości małżeństwo wydało ok. 2 tys. dolarów – dziś ich dom z dziewięcioma sypialniami jest warty już prawie 100 tys. dolarów. Kobieta na co dzień pracuje jako artystka.

Podczas wywiadu kobieta wyznała, że chce mieć jeszcze więcej dzieci:

Nie wykluczam kolejnych dzieci. Chciałabym mieć kolejną szóstkę. W sumie w ciąży spędziłam 8 i pół roku.

Kobieta chętnie dzieli się chwilami ze swojego życia w mediach społecznościowych. Cierpliwie także odpowiada na wszelkie pytania internautów. Jej profil na TikToku obserwuje już ponad 75 tys. osób.

Zaszła w ciążę w wieku 14 lat
Facebook

Źródła: www.thesun.co.uk, www.papilot.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij