×

Zaskakujące ogłoszenie na klatce schodowej w Rzeszowie. Autorowi puściły nerwy!

Zaskakujące ogłoszenie na klatce schodowej. Mieszkańcy bloku przecierali oczy ze zdumienia, gdy zobaczyli kartkę wywieszoną przy wejściu do budynku. Jeden z sąsiadów w szczery sposób wyraził swoją opinię na temat tego, co dzieje się w bloku. Jego słowa nie wszystkim przypadły do gustu.

Jesień daje o sobie znać

W tym roku niskie temperatury zaczęły nam doskwierać znacznie wcześniej niż zwykle. W połowie sierpnia skończyło się lato, a od września już zdecydowanie zaczęliśmy odczuwać nieuchronnie nadciągającą zimę. Pomimo tego, że nawet jasnowidz Jackowski wieszczy stosunkowo łagodną i przyjemną zimę, to wielu Polaków już teraz drży z zimna.

Człowiek XXI wieku jest niezwykle kruchy i przyzwyczajony do ciągłego komfortu termicznego. Nic więc dziwnego, że spora liczba ludzi narzeka na zimno panujące w mieszkaniach. Póki co, ze względu na wczesną jesień nie wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe zdecydowały się na rozpoczęcie sezonu grzewczego. Standardowo grzejniki w mieszkaniach włączane są na przełomie września i października. Decyzja zapada zazwyczaj wtedy, gdy temperatura na zewnątrz przez kilka dni z rzędu wynosi poniżej 10°C. Nie istnieją jednak dokładne przepisy mówiące o dacie rozpoczęcia sezonu grzewczego dla całego miasta bądź kraju. W rozporządzeniu ministra znajduje się jedynie następujący zapis:

Sezon grzewczy to okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów.

Niektórzy mieszkańcy bloków nie zamierzają biernie czekać aż spółdzielnia przystąpi do ogrzewania budynku i biorą sprawy w swoje ręce. W Rzeszowie doszło do zabawnej sytuacji, sprowokowanej przez jednego z mieszkańców, który ma już dość uciążliwego chłodu.

zaskakujące ogłoszenie na klatce schodowej 3
Pixabay

Zaskakujące ogłoszenie na klatce schodowej

Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury, minimalna temperatura w pomieszczeniach budynków mieszkalnych powinna wynosić 20°C w przypadku pokoi, kuchni i biur oraz 24°C w przypadku łazienek. Trudno utrzymać taką temperaturę w sytuacji, gdy… drzwi do bloku są cały czas otwarte.

Jeden z mieszkańców budynku w Rzeszowie wypowiedział wojnę bezmyślnym sąsiadom, którzy nie dbają o dobro wspólne. Jak podaje portal Demotywatory, mężczyzna wywiesił na klatce schodowej kreatywny komunikat, w którym w dowcipny sposób skomentował problem niezamykania drzwi. Bez wątpienia sytuacja, która zmusiła go do wywieszenia ogłoszenia, wytrąciła go z równowagi. Na końcu bowiem pozwolił sobie nawet na niecenzuralne słowa.

zaskakujące ogłoszenie na klatce schodowej 2
Demotywatory

Znaczna oszczędność

Zamykanie drzwi do klatki schodowej to drobiazg, który może sprawić, że nie tylko oszczędzimy na rachunkach za ogrzewanie, ale także przyczynimy się do ochrony środowiska. Większa czujność w chwili wchodzenia i wychodzenia z budynku wiąże się z mniejszymi stratami ciepła, a tym samym mniejszym spalaniem paliw kopalnych.

Warto wziąć sobie do serca słowa anonimowego autora z Rzeszowa, ponieważ w ostatnich latach zmiany klimatyczne postępują w zastraszającym tempie.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Demotywatory, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij