×

Zaskakująca zbiórka pieniędzy. Andrzej prosi ludzi o datki, bo chce żyć jak król

Zaskakująca zbiórka pieniędzy została zorganizowana na jednej z popularnych platform crowdfundingwych. Założyciel postawił na szczerość i kiepsko na tym wyszedł…

Zbiórki na różne cele

Popularność platform crowdfundingowych przyciąga wiele osób, które potrzebują pieniędzy. Niektórzy, jak Tomasz Sekielski, przeznaczają zebrane wpłaty na realizację filmów poruszających ważne społecznie i trudne tematy, którymi nikt inny nie odważył się dotąd zająć.

Inni zakładają zbiórki, by wspomóc rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji. Po śmierci Polaka w Holandii, który utonął ratując troje dzieci i w ten sposób osierocił troje własnych, w zaledwie kilka dni zebrano na rzecz jego rodziny ponad milion złotych na platformie GoFundMe. W takich sytuacjach ludzi potrafią okazać hojność. Nerwy puszczają im dopiero, gdy w zbiórce pieniędzy wyczuwają jakiś fałsz.

Zakładanej sumy nie udało się uzbierać samotnej matce dziewięciorga dzieci, chociaż założyła kilka zbiórek jednocześnie, na różne cele. Zamiast pieniędzy otrzymała rady, że powinna była dostosować liczbę potomstwa do swoich możliwości finansowych i zarobkowych. Ponadto, zamiast prosić ludzi o pieniądze, mogłaby rozsądniej gospodarować 4,5 tysiącami złotych, które dostaje w programu 500+.

Zaskakująca zbiórka pieniędzy

Ciekawe, jak potoczą się losy zbiórki pieniędzy założonej przez Andrzeja Czerepoka, który w swoim anonsie postawił na szczerość:

Chcę Żyć jak Król, a przynajmniej jak książę Muhammad ibn Salman (niech Go Allah błogosławi długim Życiem, zdrowiem, bogactwem i wszelką pomyślnością). Zrzutka na pierwszy milion… bo kraść mi się nie chce, a bogatego taty nie mam…

Zapewne większość osób potrafi wczuć się w sytuację Andrzeja. Niestety, jakoś nie przekłada się to na datki. Przez kilka dni udało mu się uzbierać 10 złotych.

Jak wynika z jego profilu na Facebooku, ten rekin biznesu, określający się jako Music Producer & Composer, mieszkający we Wrocławiu, chętnie dzieli się refleksjami na temat niesprawiedliwości świata, z którą, jak przekonuje, nie warto walczyć.

Kilka dni temu zamieścił cytat z książki Czym jestem? Nauki Mistrza Nisargadatty:

Co sądzę o grzesznikach ?
Moje stanowisko jest takie: nie ma ani grzechu, ani grzeszników. Każdy zachowuje się według swojego uznania i swoich możliwości i na to nie ma rady.
Jednak cierpią inni ?
Taka już jest natura życia, ono żywi się sobą. Życie bez ofiar nie jest możliwe. W przyrodzie ofiary są regułą.
Tak się mają sprawy i nie widzę tu powodu do skarg i sądów.

Może ktoś powinien mu wytłumaczyć, że po prostu tak jest, że niektórzy żyją jak królowie, a inni nie i taka jest natura życia, a skarg nie przewidziano..?

Założyłem dziś zrzutkę…"Chcę Żyć jak Król" 😎, a przynajmniej jak książę Muhammad ibn Salman (niech Go Allah błogosławi…

Opublikowany przez Andrzeja Czerepoka Wtorek, 11 sierpnia 2020

Źródła: zrzutka.pl, www.facebook.com, www.popularne.pl
Fotografie: zrzutka (miniatura wpisu), Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować