×

8 zasad dotyczących wyglądu, których muszą przestrzegać kobiety należące do rodziny królewskiej

Członkowie rodziny królewskiej od zawsze wzbudzali ogromne zainteresowanie. Nie bez powodu więc media skupiały się na nich w szczególny sposób podczas różnego rodzaju okazji. Zwracano wtedy uwagę na ubiór, uczesanie i makijaż królewskich kobiet, które niemal zawsze wyglądały nieskazitelnie.

Oto 8 zasad, którymi kierują się królewskie kobiety podczas różnego rodzaju wydarzeń, jak i podczas zwykłych, codziennych obowiązków.

#1 Jaskrawa szminka

Kobiety należące do rodziny królewskiej nie malują ust na jaskrawy kolor. Używanie innego koloru niż różowy albo nude, uważa się za niewłaściwe. Plusem tej zasady jest fakt, że nigdy nie zostaną przyłapane z czerwoną szminką na zębach ?

#2 Makijaż

Królewskie damy nie noszą mocnego makijażu. Prawdopodobnie nigdy nie zobaczysz, żeby nosiły sztuczne rzęsy czy długie, podkreślające oczy kreski. Królewski makijaż oczu składa się zazwyczaj z odrobiny cienia do powiek i tuszu do rzęs.

#3 Konturowanie twarzy

Podczas gdy Kim Kardashian jest królową Instagramu i uwielbia mocny makijaż, przyszła królowa Szwecji, księżniczka Wiktoria, nie może wcale podkreślać swoich kości policzkowych. Królewskie panie powinny zawsze trzymać się jak najbardziej naturalnego wyglądu.

#4 Trwały makijaż

Królewska rodzina zazwyczaj uczestniczy w różnego rodzaju imprezach i uroczystościach, które odbywają się na świeżym powietrzu. Czasami trwają one wiele godzin. Nie zapominajmy jednak, że makijaż musi przez cały ten czas pozostać nieskazitelny – bez względu na to, jak gorący, deszczowy czy wietrzny mamy dzień.

#5 Poprawki w miejscach publicznych

Zgodnie z etyką królewskiej rodziny, nie należy nakładać makijażu w miejscach publicznych. Jest to uznawane za zachowanie nieeleganckie.

#6 Kolor paznokci

Królewskie damy mają stosunkowo krótkie paznokcie, a ich kolor w niczym, albo praktycznie wcale nie odbiega od naturalnej barwy.

#7 Włosy

Królewski protokół zatwierdza jedynie proste i zadbane fryzury. Księżna Kate najczęściej jest uczesana w ten sam sposób – delikatne, sprężyste loki.

#8 Wizyty u fryzjera

Księżna Kate odwiedza fryzjera kilka razy w tygodniu (o ile nie każdego dnia). Pomaga jej to utrzymać gładkie i lśniące włosy, które regularnie farbuje.

Polecane

Może Cię zainteresować