Kategorie Życie

Szefowi escape roomu postawiono już pierwsze zarzuty. „Jest zrozpaczony tym, co się stało”

Escape room w Koszalinie o nazwie „Toniepokój”. To w tym miejscu w piątek 4 stycznia tuż po godzinie 17:00 rozegrała się niewyobrażalna tragedia. Wybuchł pożar, który przyczynił się do śmierci pięciu nastolatek i poważnych poparzeń 25-latka. Prokuratura postawiła właśnie pierwsze zarzuty w tej sprawie.

Przypomnijmy

To miał być naprawdę fajny dzień, niestety zakończył się tragicznie. Pięć przyjaciółek miało świętować urodziny jednej z nich – Julki. Nie chciały jednak siedzieć w domu lub imprezować na mieście. Postanowiły zrobić coś ciekawszego. Postawiły na ambitną rozrywkę. Wybrały się do escape roomu. Do miejsca, z którego można się wydostać tylko po rozwiązaniu wszystkich zagadek.

Miało to nauczyć je logicznego myślenia i współpracy oraz umocnić ich więź, zabrało im życie… Chciały, aby było przyjemnie, interesująco i zabawnie, a skończyło się tragedią…

Szefowi escape roomu postawiono już pierwsze zarzuty. „Jest zrozpaczony tym, co się stało”

Wybuchł pożar

Niestety, na miejscu wybuchł pożar. Spowodowany był rozszczelnieniem znajdujących się wewnątrz butli gazowych. Według wstępnych ustaleń prokuratury, ogień odciął pracownika escape roomu od dziewczyn. 25-latek mimo tego nie uciekł, a do samego końca próbował ratować uwięzione w środku nastolatki. Niestety, nie udało mu się to.

Dziewczyny zatruły się tlenkiem węgla i zmarły, a on został ciężko poparzony. Mężczyzna znajduje się w szpitalu w Gryficach. Przez pewien czas był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. W niedzielne popołudnie lekarze pozwolili prokuratorom go przesłuchać.

Do tej pory nie wiadomo, dlaczego nie użył żadnej z gaśnic, które znajdowały się w pomieszczeniu. Wiadomo, że zostały one znalezione przez strażaków w stanie nienaruszonym. Jego zeznania pozwoliły na postawienie zarzutów Miłoszowi Sz., którego zatrzymano już w piątek wieczorem.

Szefowi escape roomu postawiono już pierwsze zarzuty. „Jest zrozpaczony tym, co się stało”

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie

Wczoraj policja po raz kolejny przesłuchała w związku z tą sprawą 28-letniego Miłosza S. 28-latek jest jest wnukiem osoby, która zarejestrowała działalność gospodarczą i prowadziła escape room w Koszalinie przy ul. Piłsudskiego 88. Był jego szefem.

Wiadomo, że mężczyźnie postawiono już zarzuty. Dotyczą one umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie, a także nieumyślnego doprowadzenia do śmierci osób, które zginęły w pożarze. Na chwilę obecną 28-latek nie przyznaje się do winy. Jeśli zarzuty wobec niego potwierdzą się, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Na te chwile sąd ma orzec, czy mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Decyzja ma zapaść dziś.

Szefowi escape roomu postawiono już pierwsze zarzuty. „Jest zrozpaczony tym, co się stało”

„Jest zrozpaczony tym, co się stało”

Obrońcy 28-latka tuż po wyjściu z budynku poinformowali prasę, że mężczyzna jest zrozpaczony i załamany psychicznie przez sytuację, która miała miejsce. Mecenasi powiedzieli:

Nasz klient jest zrozpaczony tym, co się stało. Do zarzutu się nie przyznaje. Nie złożył wyjaśnień z uwagi na to, że nie jest w stanie psychicznie znieść tego ciężaru, który na niego spadł

Ponadto obrońcy Miłosza S. powiedzieli też, że „nie był w stanie odnieść się do niczego, co jest podstawą do postawionego mu zarzutu”. Młody mężczyzna złożył też w treści protokołu głębokie kondolencje dla rodzin ofiar. Podkreślił, że „jest mu bardzo przykro i że bardzo nie chciał skutku, który nastąpił”.

Szefowi escape roomu postawiono już pierwsze zarzuty. „Jest zrozpaczony tym, co się stało”

Kontrole w całym kraju

Na polecenie szefa MSWiA, Joachima Brudzińskiego, Państwowa Straż Pożarna rozpoczęła już kontrole przeciwpożarowe w podobnych obiektach na terenie całego kraju. Wiadomo, że pierwsze wyniki są zatrważające. Okazało się, że w wielu escape roomach dopatrzono się uchybień. Minister Brudziński zaapelował do właścicieli takich obiektów, aby zatrzymali działalność do czasu zakończenia kontroli.