×

Zapach, którego muchy nienawidzą. Bez trudu pozbędziesz się ich z domu!

Lato ma swoje uroki. Piękne słońce, wysoka temperatura, długie dni, krótkie noce i… owady, które potrafią zajść nam za skórę. Grunt to wiedzieć, co zrobić, aby nie wlatywały do naszego domu czy mieszkania. Okazuje się, że istnieje zapach, którego muchy nienawidzą. Wydziela go popularny dodatek do ciast znajdujący swoje zastosowanie także w przemyśle kosmetycznym, aromaterapii i medycynie naturalnej. Wiesz już o czym mowa?

Właściwości olejku waniliowego

Skutecznym odstraszaczem much okazuje się być olejek waniliowy. Jak wykorzystać specyfik na bazie lasek wanilii, aby pozbyć się insektów? Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, kilka słów o samym olejku, a raczej jego zbawiennych właściwościach.

Olejek waniliowy wydziela silny i bardzo przyjemny aromat. Co więcej, niesie za sobą wiele zalet: ma właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, poprawia samopoczucie, działa uspokajająco i z powodzeniem redukuje skutki długotrwałego stresu. Sięgać po olejek waniliowy powinny więc osoby, które cierpią na bezsenność i nadciśnienie tętnicze.

Zapach, którego muchy nienawidzą
Flickr

Jak już wspomnieliśmy, olejek waniliowy to również popularny dodatek do ciast – wzbogaca smak domowych wypieków. Co ciekawe, można go również dodać do kąpieli, dzięki czemu dodatkowo wzmocnimy naszą skórę i włosy. Z powodzeniem sprawdzi się również podczas prania pościeli czy jako odświeżacz powietrza. Jego zalet jest więc całe mnóstwo. Skupmy się natomiast na tej, która interesuje nas dzisiaj najbardziej, a mianowicie odstraszanie owadów.

zapach którego muchy nienawidzą
Wikimedia Commons

Zapach, którego muchy nienawidzą

Chcąc pozbyć się owadów z domu bądź mieszkania, wystarczy powiesić słoiczek z waniliowym preparatem lub rozpylić zapach w miejscu, do którego „dobijają się” insekty. Co więcej, działanie olejku waniliowego można dodatkowo wzmocnić na wiele różnych sposobów. Sprawdzą się tutaj: liście świeżej mięty, olejek z kokosa, goździków, trawy cytrynowej, paczuli czy ocet jabłkowy. Każdy z tych „produktów” pomoże pozbyć się owadów z naszego najbliższego otoczenia.

Próbowaliście tych produktów w celu odstraszenia owadów?

Ulubione miejsca kleszczy. Tu występują 7 razy częściej, niż w zaroślach!

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Pexels (miniatura wpisu), commons.wikimedia.org

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij