Kategorie Życie

Wędkarz wyłowił ciało noworodka z Odry. Pojawiły się nowe fakty w tej przerażającej sprawie

W czerwcu 2018 roku ciało malutkiego Jasia wyłowiono z Odry na wysokości Nowej Soli. Maluszek został brutalnie zamordowany. Na jego pogrzebie było zaledwie kilkanaście obcych mu osób… Na trumience pojawił się napis: „Chłopczyk Jasiu”.

Chłopczyka znalazł wędkarz, który 18 czerwca 2018 roku przebywał na wysokości Nowej Soli nad Odrą. Nagle zauważył na powierzchni wody dziwny pakunek

Zaniepokoił go ten widok, dlatego przyciągnął dryfującą rzecz do siebie. Gdy tylko rozwinął pakunek, w środku zobaczył zwłoki noworodka. Natychmiast wezwał policję. Sekcja zwłok nie pozostawiała żadnych wątpliwości – dziecko przyszło na świat w okolicy 7 lub 8 miesiąca życia i było zdrowe. Nie zmarło z powodu choroby, a ktoś je w brutalny sposób zamordował.

Wędkarz wyłowił ciało noworodka z Odry. Pojawiły się nowe fakty w tej przerażającej sprawie

Zabójca przebił chłopczykowi gardło oraz krtań ostrym narzędziem. Po wszystkim owinął go w tetrową pieluchę i zapakował w reklamówkę

Na koniec chłopczyka umieścił w torbie od wózka i wrzucił do Odry… Ciężko określić, jak długo ciało dziecko mogła znajdować się w wodzie. Niektórzy są zdania, że nawet kilkadziesiąt dni. Nie wiadomo nawet było, gdzie ktoś wrzucił jego zwłoki – być może była to Nowa Sól, a może zupełnie inny, dalszy rejon Polski.

Imię Jaś oczywiście zostało nadane dziecku przez policję, a wszystko po to, aby maluszek nie został pochowany w bezimiennyM grobie… Prokuratura zabezpieczyła materiał DNA noworodka oraz jeszcze jednej osoby. Wszystko to ma pomóc śledczym w identyfikacji matki dziecka.

Wędkarz wyłowił ciało noworodka z Odry. Pojawiły się nowe fakty w tej przerażającej sprawie

Dziś, po kilku miesiącach od tej tragedii, pojawiły się nowe szczegóły zbrodni

Bardzo mocno w tej sprawie udziela się profiler. Prokurator Ewa Antonowicz, zastępca szefa prokuratury rejonowej w Nowej Soli, w rozmowie z Fakt24 powiedziała:

Najprawdopodobniej dziecko urodziło się gdzieś na terenie powiatu nowosolskiego (woj. lubuskie) lub głogowskiego (woj. dolnośląskie). Prokuratura ma do przesłuchania około 1,5 tys. osób, głównie kobiet. W tym jest też około 120 lekarzy ginekologów. – Przesłuchania są już prowadzone

Wierzymy, że osoba odpowiedzialna za tę tragedię zostanie ukarana