×

Zamordował 16-letnią siostrzenicę. Odsiedział… 2 tygodnie

Zamordował 16-letnią siostrzenicę za to, że zaprotestowała przeciwko temu, że znęcał się nad rodziną. Do tragedii doszło w Teheranie. Sąd wykazał się dużą wyrozumiałością…

Zamordował 16-letnią siostrzenicę

Do brutalnego morderstwa doszło w dzielnicy Parand w Shahrah-e Aseman w południowo-wschodnim Teheranie. 16-letnia Fatemeh Ghozat naraziła się wujkowi tym, że zaprotestowała przeciwko praktykowanemu przez niego znęcaniu się nad rodziną i terroryzowaniu krewnych płci żeńskiej.

Wujek dziewczyny Mojtaba Namdar na oczach jej matki, a swojej siostry, dotkliwie ją pobił, a następnie wyrzucił przez okno. Nastolatka nie przeżyła upadku. Namdar zszedł na dół po jej ciało, a następnie wręczył je matce dziewczyny.  Jak wspomina zrozpaczona kobieta w rozmowie z Iran International TV:

Wyrzucił moją dziewczynkę przez okno, a następnie złożył jej ciało w moich rękach.

zamordował 16-letnią siostrzenicę
Dailymail

Morderca wychodzi na wolność

Morderca nie miał sobie nic do zarzucenia. Jak wspominają krewni i sąsiedzi rodziny, od początku przyznawał się do zabicia siostrzenicy, a nawet był z tego dumny.  Obciążające zeznania naocznych świadków oraz przyznanie nie sprawcy do winy zmusiło irański sąd do aresztowania go dla zachowania formalności. Jednak sądy w tym kraju z reguły nie traktują surowo tak zwanych zabójstw honorowych, których ofiarami padają kobiety.

Namdar został zwolniony z więzienia za kaucją po zaledwie dwóch tygodniach. Jego siostra, matka zabitej nastolatki, nie ukrywa, że boi się zemsty:

Został zwolniony za kaucją i wychodzi na wolność. Grozi mojemu synowi i mówi mu: „Teraz twoja kolej!”. Boję się o siebie i swoje dzieci. W jakim innym kraju na świecie, kiedy doszło do morderstwa i wszystkie dowody wskazują na to, że było to morderstwo, oskarżony zostaje zwolniony za kaucją dwa tygodnie później?

Jak komentuje analityczka prawna i dziennikarka Iran International TV, Nargess Tavassolian:

Ta sprawa jest bardzo dziwna, nie wiadomo, dlaczego wujek został zwolniony po zaledwie dwóch tygodniach. Niezawisłość irańskich sądów jest wątpliwa. Przestępca może uwolnić się od odpowiedzialności dzięki swoim koneksjom i łatwo wyjść na wolność za kaucją. Sądownictwo coraz bardziej traci niezależność.

zamordował 16-letnią siostrzenicę
Dailymail
Źródła: www.dailymail.co.uk
Fotografie: imgur.com

Może Cię zainteresować

zamknij