×

Salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną zamknięte? Jest do spełnienia warunek

Rząd ogłosił już ogólnopolski lockdown, ale zapowiedział możliwe kolejne obostrzenia. Czy dojdzie do zamknięcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych, tak jak miało to miejsce w ubiegłym roku?

Ogólnopolski lockdown

W środę (17 marca) w Polsce odnotowano ponad 25 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. To o ponad 7 tys. przypadków więcej niż tydzień temu. Tego samego dnia rząd ogłosił, że wprowadza ogólnopolski lockdown. Oznacza to, że obostrzenia, które dotychczas objęły cztery województwa, zostały rozszerzone na cały kraj.

Nowe restrykcje zaczną obowiązywać od 20 marca i zostaną utrzymane co najmniej do 9 kwietnia. Zamknięte zostaną hotele, kina, teatry, baseny i obiekty sportowe. Ograniczono także działalność galerii handlowych, a uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócą do nauki zdalnej.

Szef resortu zdrowia oświadczył, że jeżeli wprowadzone restrykcje nie zatrzymają III fali, będzie trzeba „zamknąć zupełnie wszystko”:

Jesteśmy na takim etapie, że jeżeli ten ruch nie spowoduje wygaszenia epidemii, czy przynajmniej spowolnienia trzeciej fali, to na pewno kolejne kroki będą już typowym lockdownem, sytuacją, gdzie będziemy zamykać zupełnie wszystko.

Jak wynika z ustaleń RMF FM, rząd rozważa „twardy” lockdown. W jego ramach wprowadzone zostałyby kolejne ograniczenia. Co to oznacza w praktyce?

Kiedy zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych?

Jak nieoficjalnie ustaliła rozgłośnia RMF FM, jeśli liczba nowych, potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem w całej Polsce w ciągu jednej doby przekroczy 30 tys., to rząd zacznie jeszcze szczelniej zamykać kraj.

Stacja wylicza, że w pierwszej kolejności rozważane będzie zamknięcie sklepów meblarskich, wolnostojących, odzieżowych, elektronicznych czy budowlanych:

W dalszej kolejności mówi się o punktach usługowych takich jak salony kosmetyczne i fryzjerskie oraz salony tatuażu. Mało prawdopodobne jest natomiast dodatkowe ograniczenie liczby osób, które mogą wchodzić do supermarketów.

Do tego wyniku jest już coraz bliżej – w czwartek (18 marca) poinformowano o 27 278 nowych przypadkach zakażenia. To o ponad dwa tysiące więcej, niż w środę, gdy odnotowano 25 053 przypadki SARS-CoV-2.

Jak wynika z ustaleń RMF FM, rząd nie rozważa z kolei wprowadzenia zakazu przemieszczania się ani dodatkowych ograniczeń dotyczących liczby klientów w supermarketach.

Źródła: biznes.wprost.pl, next.gazeta.pl, www.rmf24.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować