×

Zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych? W niektórych miejscach tak

Czeka nas ponowne zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych? Po dzisiejszych danych na temat ilości zakażeń ludzie obawiają się tego jeszcze bardziej. Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, na antenie „Sygnałów dnia” Polskiego Radia wypowiedział się na temat rozwoju pandemii.

Nagły wzrost zakażeń

Dziś rano wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, opowiedział na antenie „Sygnałów dnia” Polskiego Radia o obawach rządzących dotyczących dalszego rozwoju epidemii koronawirusa. Ostatnia dobowa liczba zakażonych znacznie wzrosła. Jak się okazuje, zaskoczyła ona nawet polityków. 4. fala pokazała, że zupełnie nie słucha prognoz i rozwija się tak, jak ma na to ochotę. Wiceminister tak skomentował rozwój sytuacji:

3931 nowych przypadków to najnowsze dane. To wzrost o 85 proc. względem ubiegłego tygodnia. Przybyło również bardzo wiele ofiar

Zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych

W dalszym ciągu nie wiadomo czy w tym roku podobnie jak w 2020 roku rząd odbierze nam możliwość odwiedzenia grobów bliskich. Przed ryzykiem zamknięcia cmentarzy w szczególności drżą wszyscy sprzedawcy kwiatów oraz zniczy. W zeszłym roku odnotowali gigantyczne straty i obawiają się, że sytuacja może się powtórzyć. Niestety wszystko wskazuje na to, że o ewentualnym lockdownie dowiemy się w ostatniej chwili. Waldemar Kraska podczas wizyty w studio Polskiego Radia mówił:

Decyzje będą podejmowane na podstawie kilku kryteriów, nie tylko ilość nowych przypadków, ale ilość osób hospitalizowanych w danym powiecie, województwie, ale także ile osób jest zaszczepionych […] Jeżeli będzie rzeczywiście zła sytuacja epidemiczna w danym powiecie, to restrykcje zostaną wprowadzane. Poczekajmy jeszcze chwilę, zobaczymy, jak ta sytuacja będzie się rozwijać.

Od dziś obowiązują też w naszym kraju całkiem nowe przepisy związane z pandemią koronawirusa. Zmieniły się niektóre rzeczy związane z certyfikatami unijnymi, maseczkami i warunkami kwarantanny.

Może Cię zainteresować

zamknij