×

Zamiast zwłok noworodka dostali szczura. Co naprawdę stało się z ich dzieckiem?

Zamiast zwłok noworodka dostali szczura. Rodzice zmarłego przy porodzie dziecka nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy personel szpitala wręczył im torbę z ciałem. Niestety w środku zamiast zwłok córki znaleźli budzące odrazę zwierzę. Co w takim razie stało się z noworodkiem?

Koniec marzeń o macierzyństwie

Nie każda ciąża kończy się szczęśliwym rozwiązaniem. Istnieją niezliczone powody, dla których zupełnie niespodziewanie w pewnym momencie może dojść do zatrzymania rozwoju płodu lub poronienia. Niewiele kobiet dopuszcza jednak do siebie myśl, że jej ciąża zakończy się niepomyślnie. Z pewnością na taką sytuację nie byli również przygotowani Jari oraz Daniel Alejandro Jaramillo. Pochodząca z Kolumbii para z radością oczekiwała na narodziny swojego dziecka. Niestety 13 maja kobieta trafiła do szpitala im. Tomasa Uribe w kolumbijskim mieście Tulua. Przedwcześnie, bo w 28. tygodniu ciąży wydała na świat córkę.

Jeszcze przed porodem było wiadomo, że płód ma wady serca. Szanse na przeżycie obarczonego chorobami wcześniaka były niewielkie. Starania lekarzy nie zdołały pomóc. Dziewczynka zmarła, a jej rodzice pogrążyli się w smutku. Nie wiedzieli jeszcze, że wkrótce dosięgnie ich kolejny cios. Zamierzali zorganizować noworodkowi pogrzeb, aby w godny sposób się z nim pożegnać. Wówczas doszło do skandalu, którego nie zapomną do końca życia.

Zamiast zwłok noworodka dostali szczura

Ojciec zmarłego dziecka, Daniel Alejandro Jaramillo udał się do kostnicy, aby odebrać akt zgonu. Gdy wszedł do pomieszczenia, pracownik otworzył przy nim trumienkę. W środku jednak zamiast ciała noworodka znajdowała się para lateksowych rękawiczek oraz martwy szczur.

Zrozpaczony rodzic znalazł się w niebywałej sytuacji. Od śmierci noworodka nie upłynęło wszakże wiele czasu, a jego ciało rozpłynęło się w powietrzu. Wraz z pozostałą częścią rodziny Daniel Alejandro Jaramillo przystąpił do poszukiwań zwłok córki. Wkrótce okazało się jednak, że szpital nie jest w stanie pomóc. Nikt nie wiedział, co się stało z ciałkiem zmarłej dziewczynki. Nie można wykluczyć, że przez pomyłkę trafiły do utylizacji bądź zostały spalone. Placówka w krótki oświadczeniu przeprosiła rodziców za skandaliczny błąd.

Za to, co się stało, przepraszamy i otwieramy się na wszystko, czego potrzebuje rodzina.

Ostatecznie rodzina otrzymała jedynie plastikową torbę z ciałem szczura w środku. Na wieść o zaginięciu ciała noworodka w sieci pojawiło się wiele głosów sugerujących, że mogło dojść do celowego odebrania rodzicom dziecka w celu sprzedania go do adopcji lub na organy. Tego typu zjawisko jest stosunkowo często spotykane w ubogich krajach Ameryki Południowej, ale także w pozostałych częściach świata. Przed dwoma laty policjanci odnaleźli w jeden dzień aż 123 zaginionych dzieci, które padły ofiarą handlu ludźmi.

Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij