×

Tragedia miliardera. Stracił w zamachach na Sri Lance trójkę dzieci

Wieści płynące wczoraj z Azji wstrząsnęły całym światem. Zamach na Sri Lance kosztował życie blisko 300 osób, a ta liczba wciąż wzrasta, ponieważ wiele ofiar nadal jest w stanie krytycznym. Wśród osób, które zginęły przez makabryczne zamachy były dzieci duńskiego miliardera.

Zamach na Sri Lance

W Niedzielę Wielkanocną, terroryści zdołali przeprowadzić serię skoordynowanych wybuchów. 8 eksplozji miało miejsce w kościołach i luksusowych hotelach na Sri Lance. Dzisiaj okazało się, że 9 wybuch miał nastąpić na lotnisku, ale na szczęście się nie powiódł.

Miliarder stracił to, co najważniejsze

Okazało się, że Wielkanoc na Sri Lance spędzała rodzina duńskiego miliardera, Andersa Holcha Povlsena. Zamach na Sri Lance kosztował go bardzo wiele, ponieważ zginęła trójka jego dzieci.

Anders Holch Povlsen jest prezesem ogromnego holdingu odzieżowego Bestseller, w skład którego chodzi sieć Vero Moda. Rzecznik prasowy firmy potwierdził już tragiczne informację i poprosił o uszanowanie prywatności rodziny.

Wśród ofiar są cudzoziemcy

Liczba ofiar wzrosła na razie do 290 zabitych i około 500 rannych. Niestety lekarze ze Sri Lanki podkreślają, że to nie jest ostateczny bilans zamachu, ponieważ wiele osób jest w ciężkim stanie. Do tej pory wiadomo, że wśród ofiar jest 37 cudzoziemców, ale nie podano jeszcze wszystkich informacji o ich narodowości.

Zgodnie z doniesieniami stacji BBC, ofiary międzynarodowe to:

– przynajmniej ośmiu obywateli Wielkiej Brytanii, z czego dwóch miało także obywatelstwo Stanów Zjednoczonych,

– trzech obywateli Danii,

– jeden Portugalczyk,

– sześciu obywateli Indii,

– dwóch inżynierów z Turcji,

– dwóch obywateli Chin,

– dwóch Australijczyków,

– jedna osoba z Holandii,

– jedna osoba z Japonii.

Nadal nie pojawiły się informacje świadczące, że wśród ofiar zamachu na Sri Lance byli Polacy

Może Cię zainteresować