×

31-latek planował zamach na księcia Jerzego. Nie miał też zamiaru oszczędzać reszty rodziny

Internetowy terrorysta wzywał swoich zwolenników, by wstrzyknęli truciznę do lodów w supermarketach i zaatakowali księcia Jerzego. 31-letni Husnain Rashid przedstawiał w sieci porady dotyczące tego, w jaki sposób można samotnie przeprowadzić atak za pomocą trucizny, chemikaliów, bomb i noży (!).

Był także w kontakcie ze znanym działaczem ISIS w Syrii i prowadził własny kanał internetowy, na którym przekazywał podobne treści, propagujące nienawiść i zachęcające wprost do złego. W czasie przesłuchania sędziowie byli w szoku, gdy oskarżony powiedział:

Jedyną alternatywą dla walki z dżihadem na Bliskim Wschodzie jest przeprowadzenie ataków w krajach zachodnich

Zamach na małego księcia Jerzego?!

Rashid miał zamieścić zdjęcie księcia Jerzego pod szkołą Thomasa w Battersea, z czarną sylwetką wojowników dżihadu z przesłaniem: „Nawet rodzinie królewskiej nie zostanie odpuszczone”

Prokurator Annabel Darlow powiedziała: Głównym celem jego działań było dostarczenie materiałów on-line dla terrorystów. Doradzał i pokazywał, jak coś zrobić, aby było skuteczne. Zachęcał i wspierał do ataków. Jego propozycje były bezkrytyczne, a on sam nie widzi różnicy między dzieckiem a dorosłym. Najczęściej wspominał o wstrzykiwaniu trucizny do lodów w supermarkecie i obranie za cel księcia Jerzego.

View this post on Instagram

Don’t mess with me, ya filthy animal. #princegeorge

A post shared by Prince George (@princegeorge_cambridge) on

Pragnął robić krzywdę innym…

Rashid, nauczyciel w meczecie Mohamadi w Nelson, błagał znanego brytyjskiego dżihadystę – Repunzela – aby pomógł mu zostać bojownikiem Islamskiego Państwa. Dowodem w sprawie było 290 000 wiadomości na zaszyfrowanych grupach czatu o treści sugerującej terroryzm. Zachęcał innych do popełniania aktów terroru… ataków z użyciem pojazdów, urządzeń wybuchowych, bomb, chemikaliów, wszelkich ataków, które można sobie wyobrazić. Jedna z wielu publikacji terrorystycznych znalezionych przez policję w komputerze oskarżonego została zatytułowana: „Jak zrobić bombę w kuchni twojej mamy”…

Napisał liczne posty gloryfikujące udane akty terroru popełnione przez innych oraz zachęcające i nakłaniające swoich czytelników do planowania i przeprowadzania udanych ataków terrorystycznych. Mówił o tym, jak używać laserów do zestrzeliwania samolotów i osłabiania obrony wroga poprzez zagłuszanie ich systemów rakietowych, mając nadzieję, że zostanie poproszony o udanie się do Syrii i walkę na miejscu.

Proces ciągle trwa, ponieważ mężczyzna nie przyznaje się do winy

Może Cię zainteresować

zamknij