×

Założył klatkę na głowę, żeby rzucić palenie. Klucz przekazał rodzinie

Ludzie są w stanie zrobić naprawdę dużo, żeby osiągnąć cel i pozbyć się zgubnych nałogów. Ale ten mężczyzna, zniechęcony kolejnymi nieudanymi próbami rzucania palenia, postanowił pójść o krok dalej. Założył klatkę na głowę, a klucz powierzył członkom rodziny.

Dwie paczki dziennie przez 20 lat

Ibrahim Yücel z Kütahya (Turcja) nie rozstawał się z papierosami przez ponad 20 lat. W końcu zdał sobie sprawę z tego, że każdego dnia, odkąd jest nastolatkiem, wypala dwie paczki papierosów dziennie. Przeraził się – nie tylko tym, jakie spustoszenie sieje w swoim organizmie na własne życzenie, ale i tym, ile pieniędzy wydał na zgubny nałóg. W końcu wydarzyło się coś, co wstrząsnęło życiem uzależnionego mężczyzny.

Gdy ojciec Ibrahima zmarł na raka płuc, mężczyzna powiedział „dość”. Ale po takim czasie, gdy palisz przez większość swojego życia, niezwykle trudno zerwać z uzależnieniem. Ibrahim czuł się zdesperowany, gdyż konwencjonalne metody rzucania palenia nie przynosiły rezultatów.

Mężczyzna wiedział, że musi się uciec do radykalnych metod.

Założył klatkę na głowę, żeby rzucić palenie

Ibrahim zainspirował się… motocyklistami. Tyle że skonstruował swój własny „kask”, zaprojektowany tak, by przypominał klatkę dla ptaków. Klatka jest zamykana na klucz.

Żona Ibrahima początkowo patrzyła na jego pomysł z zażenowaniem, ale gdy widziała, jakie to dla niego ważne, postanowiła go wesprzeć.

Ibrahim każdego dnia wychodzi z domu w metalowej klatce na głowie. Mężczyzna nie ufa sam sobie, dlatego klucz od tego nietypowego „kasku” powierzył żonie i dzieciom. To oni otwierają „kask”, żeby Ibrahim mógł się czegoś napić czy zjeść posiłek, a potem zamykają klatkę i chowają klucz.

Czy w tym szaleństwie jest jakaś metoda? Cóż, z pewnością działa skuteczniej, niż wiele popularnych metod rzucania palenia. Sądząc po komentarzach w sieci, wielu palaczy rozumie determinację Ibrahima.

Ekstremalne wyzwania wymagają ekstremalnych działań

Paliłem przez 7 lat i rzucenie nałogu było jedną z najtrudniejszych rzeczy, jaką kiedykolwiek zrobiłem w życiu.

Próbowałem rzucić palenie pięć razy i za każdym razem kończyło się porażką

– czytamy w komentarzach.

Kto wie, może Ibrahim stanie się inspiracją dla innych nałogowych palaczy.

Źródła: www.ladbible.com
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować