×

Nagłe załamanie pogody nad Warszawą. Nagrania mrożą krew w żyłach!

Nagłe załamanie pogody nad Warszawą. Z pewnością nie tak wyobrażali sobie początek nowego tygodnia mieszkańcy stolicy. Dziś już wiadomo, że zapamiętają go na długo. Wichura związana z niżem Gerhild, który przyniósł ze sobą również opady śniegu i deszczu dotarła nad środkową część Polski po godz. 9 rano. Oprócz śnieżycy, warszawiaków zaskoczyła burza. Na drodze błyskawicznie pogorszyły się warunki jazdy.

Załamanie pogody nad Warszawą. Wystarczyło kilka minut…

Wichura związana z niżem Gerhild, który przyniósł ze sobą również opady śniegu i deszczu dotarł do Warszawy po godz. 9 rano. Załamanie pogody było błyskawiczne. Wystarczyło niespełna 10 minut, aby stolicę pokryła warstwa śniegu.

Armagedonowi, bo tak wypadałoby to nazwać, towarzyszyła burza, co o tej porze roku zdarza się bardzo rzadko.

Burze zimowe – w grudniu, styczniu czy lutym – zdarzają się rzadko, ale nie jest to zupełnie nienormalne. Nie są tak groźne, jak latem, ale też potrafią narobić szkód

– powiedział Polskiemu Radiu Grzegorz Pietrucha z IMGW.

A czytelnicy portalu wp.pl informowali, że „grzmi na Mokotowie i na Pradze”.

W sieci pojawiło się też pełno nagrań i zdjęć, na których widać, co działo się w centralnej części Polski.

Załamanie pogody nad Warszawą i utrudnienia w ruchu drogowym

Bardzo złe warunki przełożyły się na utrudnienia w ruchu drogowym w środkowej części Polski. Kierowcy, którzy wyjechali na ulice w poniedziałkowy poranek, musieli być więc bardzo czujni. Niestety nie obyło się bez wypadków.

Na moście trasy S8 przewróciła się ciężarówka. W stronę Warszawy przejezdny pas ruchu. W Niegowie na pasie w kierunku Białegostoku auto uderzyło w bariery energochłonne

– przekazała mazowiecka policja.

Wiatr przewrócił również ciężarówkę na ul. Puławskiej, o czym poinformowali internauci.

Puławska do Piaseczna za chwilę będzie zablokowana. Przy salonie Renault TIR leży na boku

Zarząd Oczyszczania Miasta jeszcze przed godziną 10 rozpoczął akcję oczyszczania stolicy.

Posypywarki działają na warszawskich mostach, wiaduktach i takich ulicach jak np. Dolna, Belwederska czy Spacerowa. To w sumie 230 kilometrów dróg

– napisano w komunikacie ZOM.

Załamania pogody nie tylko w stolicy

Skutki załamania pogody już teraz są poważne. Porywisty wiatr w Płocku uszkodził namiot, w którym pobierano wymazy do testów na COVID-19. W Mławie wiatr zerwał część dachu, który uszkodził kilka aut. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Poniższe przerażające nagranie również pochodzi z Mławy, gdzie wiatr zaczął unosić materiały budowlane. Ten widok robi wrażenie i mrozi krew w żyłach:

Ostrzeżenie IMGW

Ostrzeżenie IMGW dotyczy całego kraju. Potężna wichura kieruje się z północy na południowy wschód. Wiatr w niektórych regionach może osiągnąć prędkość nawet do ponad 100 km/h!

Źródła: wiadomosci.wp.pl, twitter.com, warszawawpigulce.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij