×

Zakażony pracownik kompletujący pakiety wyborcze. Mężczyzna trafił do szpitala

Zakażony pracownik kompletujący pakiety wyborcze. U mężczyzny zatrudnionego w EDC Expert Direct Communication wykryto koronawirusa. Firma odpowiada za kompletowanie pakietów wyborczych oraz drukowaniem kopert.

„Wybory wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego”

6 kwietnia Sejm uchwalił ustawę, autorstwa PiS, zgodnie z którą wybory prezydenckie 2020 odbędą się wyłącznie drogą korespondencyjną.

Premier Mateusz Morawiecki zlecił przygotowanie do wyborów korespondencyjnym dwóm publicznym spółkom: Poczcie Polskiej oraz Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. Z kolei obydwie spółki część zleconych zadań przekazały prywatnym podwykonawcom. Jedną z nich jest właśnie firma EDC Expert Direct Communication z Piotrkowa Trybunalskiego, obecna na rynku od 27 lat.

Zakażony pracownik w kompletujący pakiety wyborcze

W czwartek zarząd EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego, potwierdził:

28 kwietnia 2020 r. wpłynęła do nas informacja o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników naszego magazynu.

Informację poświadczyła również dr n. med. Urszula Sztuka-Polińska z łódzkiego sanepidu, w liście do senatora PO Krzysztofa Brejzy.

Pracownik z koronawirusem trafił do szpitala, a kwarantannie zostały poddane osoby z którymi miał kontakt wraz z rodzinami. A jak zapewnia w oświadczeniu firma kompletująca pakiety:

Zgodnie z wytycznymi Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia dokonaliśmy natychmiastowego zgłoszenia zdarzenia do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz uruchomiliśmy kompleksowe działania zabezpieczające zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich naszych pracowników

Firma, w której pracuje zakażony mężczyzna, zajmuje się drukowaniem kopert i łączeniem ich wraz z kartą wyborczą w jeden pakiet.

Zgodnie z zarządzeniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek wybory prezydenckie 2020 powinny odbyć się 10 maja.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować