×

Zakażony pacjent uciekł ze szpitala. Teraz grozi mu nawet 12 lat więzienia!

Zakażony pacjent uciekł ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Zanim schwytała go policja, zdążył zniszczyć 6 aut. Teraz może ponieść surową karę.

Śmiała ucieczka

W nocy w wtorku na środę ze szpitala uciekł mężczyzna, który, jak się okazało, był zakażony koronawirusem. Jak donosi RMF, pacjent jest obywatelem Norwegii i swoim zachowaniem zupełnie zburzył stereotypową opinię, że Skandynawowie to tacy spokojni ludzie…

Norweg uciekł ze szpitala przy pomocy znajomego. Nie wiadomo dokładnie, jakie miał plany na wolności, ale zaczął od zniszczenia sześciu samochodów przepisowo zaparkowanych w centrum Krakowa. 

W nocy z wtorku na środę zniszczył 6 aut zaparkowanych w centrum Krakowa, wybijając lusterka i szyby

– podaje RMF.

Zakażony mężczyzna uciekł ze szpitala

Po ujęciu krewkiego Norwega, policja zawiozła go do Krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego, gdzie opatrzono mu zranioną rękę i wykonano badanie na obecność koronawirusa. Test dał wynik pozytywny.

Za stworzenie zagrożenia epidemiologicznego mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Na razie znów przebywa w szpitalu, ale tym razem dużo trudnej byłoby mu zorganizować ucieczkę. Zastosowano bowiem wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy, oczywiście według specjalnych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Jak zwraca uwagę RMF, jest to pierwszy przypadek na terenie Małopolski, gdy wiadomo, że aresztowany, którego czeka proces, jest zakażony koronawirusem.

To nie pierwsza ucieczka pacjenta z grupy ryzyka lub potwierdzonym zakażeniem od początku pandemii. Na szczęście policjantom udaje się ich łapać zanim pozarażają innych ludzi.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.facebook.com, www.rmf24.pl, krknews.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij