×

Samoloty z tych 46 państw mają zakaz lądowania w Polsce już od 2 września

Od 2 września będzie obowiązywał nowy zakaz przylotów do Polski. Po ostatniej aktualizacji będzie dotyczył 46 państw (podobnie, jak wcześniej), w tym wielu spośród najpopularniejszych kierunków podróży. Oznacza to, że żaden samolot z wymienionych na liście krajów u nas nie wyląduje. Dla wielu Polaków może to stanowić poważny problem.

Zakaz przylotów do Polski

Warto od razu zauważyć, że lista ta nie jest identyczna z listą państw do których z naszego kraju od 1 września nie będzie można latać. To może wprowadzić ogromne zamieszanie, bo lista przynajmniej częściowo obejmuje zupełnie inne państwa i choć jest krótsza o prawie 20 pozycji, to jednak może okazać się dla wielu osób dużo bardziej uciążliwa. Dlatego choćby, że są na niej m. in. takie kraje, jak Francja, czy Chorwacja, których nie ma na drugiej z list.

Czartery wynajęte wcześniej – tak

Co ciekawe, spod zakazu są wyłączone samoloty wyczarterowane przed dniem 15 marca 2020 r. na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie. Nie dotknie również lotów wykonywanych na zlecenie lub za zgodą premiera naszego rządu, Mateusza Morawieckiego (chodzi raczej o  naprawdę wyjątkowe sytuacje, a nie masowe zezwolenia). Nie będzie on również obowiązywał lotów wojskowych, dotknie więc tylko lotnictwo cywilne i to w okrojonym stopniu.

Kraje objęte zakazem

Pełna lista krajów, z których od 2 września będzie obowiązywał zakaz przylotów do Polski prezentuje się następująco – nie będą mogły u nas wylądować samoloty z: Belize; Bośni i Hercegowiny; Czarnogóry; Federacyjnej Republiki Brazylii; Królestwa Bahrajnu; Królestwa Eswatini; Królestwa Hiszpanii; Meksykańskich Stanów Zjednoczonych; Izraela; Kataru; Kuwejtu; Libii; Albanii; Argentyny; Armenii; Chile; Chorwacji; Republiki Dominikańskiej; Ekwadoru; Francuskiej; Gwatemali; Hondurasu; Indii; Iraku; Kazachstanu; Kolumbii; Kosowa; Kostaryki; Republiki Libańskiej; Republiki Macedonii Północnej; Republiki Malediwów; Malty; Mołdawii; Namibii; Panamy; Paragwaju; Peru; Republiki Południowej Afryki; Republiki Salwadoru; Republiki Surinamu; Republiki Zielonego Przylądka; Rumunii; Stanów Zjednoczonych Ameryki; Wielkiego Księstwa Luksemburga; Wielonarodowego Państwa Boliwia; Wspólnoty Bahamów.

Jeżeli pomimo licznych restrykcji wybieracie się za granicę weźcie pod uwagę, że listy z zakazami lotów i zakazami przylotów są stale aktualizowane i za tydzień, dwa mogą już zupełnie inaczej się prezentować.

Źródła: www.polsatnews.pl, wiadomosci.radiozet.pl, www.tvp.info

Może Cię zainteresować