×

Zakaz na Wielkanoc od biskupa. Padły mocne słowa o „pijackiej mentalności”

Zakaz na Wielkanoc od biskupa Bronakowskiego. Nagranie z jego wystąpieniem obiegło sieć, a słowa duchownego, który wypowiedział się o „pijackich obyczajach” w Polsce są szeroko komentowane przez internautów. Kapłan poradził również, jak powinniśmy obchodzić trwający okres wielkanocny.

„Brak odpowiedzialności mediów, różnych instytucji za wychowanie najmłodszych w trzeźwości”

Biskup pomocniczy łomżyński Tadeusz Bronakowski zajmuje funkcję przewodniczącego Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Znany jest tym samym ze swojej publicznej działalności na rzecz trzeźwości. Teraz duchowny zabrał głos na antenie telewizji Trwam. Jak się można było tego spodziewać, odniósł się do spożywania alkoholu, a także odpowiedzialności mediów za trzeźwość najmłodszych.

Przerażenie budzi brak odpowiedzialności mediów, różnych instytucji za wychowanie najmłodszych w trzeźwości

– stwierdził kapłan.

zakaz na Wielkanoc od biskupa
YouTube

Zakaz na Wielkanoc od biskupa

Zdaniem duchownego, w naszym kraju „mocno zakorzenione są pijackie obyczaje i pijacka mentalność”. Podkreślił przy tym, że dobra zabawa nie musi iść w parze ze spożywaniem alkoholu. Poradził również, jak powinniśmy obchodzić trwający okres wielkanocny.

Jak mamy pełnić apostolat tworzenia kultury trzeźwości w swoim środowisku? Przede wszystkim ukazywaniem piękna trzeźwego życia, które do swojej pełni nie potrzebuje alkoholu ani innych środków psychoaktywnych. Można się radośnie bawić i biesiadować bez alkoholu oraz piosenek biesiadnych wychwalających picie. Można i trzeba pięknie przeżywać uroczystości rodzinne, kościelne i inne, zachowując abstynencję

– przekonuje bp Tadeusz Bronakowski.

Całą wypowiedź bp Tadeusza Bronakowskiego możesz obejrzeć poniżej:

Źródła: www.youtube.com, www.fakt.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), www.youtube.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij