×

Nowy zakaz lotów z Polski. Popularne wakacyjne kierunki na liście

Od 26 sierpnia będzie obowiązywał nowy zakaz lotów z naszego kraju. Na liście znalazło się aż 63 państwa, w tym wiele wakacyjnych kierunków, popularnych wśród Polaków.

Zakaz lotów – gdzie się już nie wybierzemy?

Możemy zapomnieć o wakacjach w Hiszpanii, na Malcie, w Albanii, czy Rumunii. Cieszyć się jednak mogą ci, którzy chcą w najbliższym czasie odwiedzić Rosję, Chiny, czy Serbię (a także Wyspy Św. Tomasza, Gabon, i Singapur) – o ile wcześniej wymienione państwa znajdowały się na liście, o tyle w regulacji prawnej, która niedługo wejdzie w życie zostały z niej usunięte.

Pełna lista krajów do których będzie obowiązywał zakaz lotów z Polski prezentuje się następująco:

Aruba, Belize, Wenezuela, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Gibraltar, Andora, Monako, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Belgia, Eswatini, Hiszpania, Meksyk, Izrael, Katar, Kuwejt, Libia, Polinezja Francuska, Albania, Argentyna, Armenia, Chile, Dominikana, Ekwador, Filipiny, Gambia, Gwatemala, Honduras, Indie, Irak, Kazachstan, Kirgistan, Kolumbia, Kosowo, Kostaryka, Liban, Macedonia Północna, Malediwy, Malta, Mołdawia, Namibia, Panama, Paragwaj, Peru, Republika Południowej Afryki, Salwador, San Marino, Surinam, Republika Zielonego Przylądka, Rumunia, Sint Maarten, Stany Zjednoczone Ameryki, Oman, Terytorium Guamu, Turks i Caicos, Luksemburg, Boliwia, Bahamy, Portoryko, Wyspy Dziewicze, Wyspy Owcze.

Puste plaże w Hiszpani

W porównaniu z poprzednią listą, która obejmowała 44 kraje pojawiło się na niej aż 25 nowych pozycji, a 6 państw z niej zniknęło. Dla wielu osób najbardziej dotkliwy oczywiście jest zakaz lotów do Hiszpanii – od lat należy ona do ścisłej czołówki najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków na wakacje. Państwo to jednak w dalszym ciągu może się pochwalić jedną z największych w Europie i na świecie liczbą zakażeń (na tę chwilę jest to łącznie aż 386 054 przypadków) i jednym z największych ilości zgonów z powodu koronawirusa (na COVID-19 umarło tam już 28 838 ludzi).

Zakaz lotów, który wejdzie w życie 26 sierpnia ma obowiązywać do 8 września. Trzeba się jednak liczyć z tym, że i po tym czasie zostanie wprowadzona kolejna nowelizacja przepisu i do sporej części z wymienionych dalej nie można będzie latać.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.polsatnews.pl, www.se.pl
Fotografie: pl.m.wikipedia.org

Polecane

Może Cię zainteresować