×

Zakaz lotów do Polski. Na pomarańczowej liście znalazło się 21 kolejnych krajów

Ministerstwo Spraw Zagranicznych sporządziło kolejną listę państw, które mogą otrzymać zakaz lotów do Polski. ”Pomarańczowa” lista zawiera 21 państw.

Zakaz lotów do Polski

Zakaz lotów do Polski został wprowadzony w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Na chwilę obecną wykaz zawiera 44 państwa i terytoria, z których od 2 do 15 września 2020 br. nie są realizowane połączenia lotnicze.

Na „czerwonej” liście znalazły się m.im. Belize, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Hiszpania, Izrael, Albania, Indie, Malta, Mołdawia, USA, Luksemburg, Wspólnoty Bahamów.

„Pomarańczowa” lista

Jak informuje Radio Zet, Ministerstwo Spraw Zagranicznych sporządziło „pomarańczową” listę państw, w których współczynnik przekracza 60 zachorowań na 100 tysięcy osób. Na razie nie objęto tych krajów zakazem lotów, ale w każdej chwili może się to zmienić.

MSZ odradza podróże do tych państw, ale ich nie zakazuje. Na liście są:

 1. Andora,
 2. Aruba,
 3. Brytyjskie Wyspy Dziewicze,
 4. Chorwacja,
 5. Francja,
 6. Gibraltar,
 7. Guam,
 8. Gujana,
 9. Gwatemala,
 10. Monako,
 11. Palestyna,
 12. Polinezja Francuska,
 13. Portoryko,
 14. Saint-Martin,
 15. San Marino,
 16. Trynidad i Tobago,
 17. Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych,
 18. Ukraina,
 19. Wyspy Owcze,
 20. Wyspy Turks i Caicos,
 21. Zjednoczone Emiraty Arabskie.

W przypadku wprowadzenia kraju pobytu na listę państw objętych zakazem lotów, należy skorzystać z alternatywnych form powrotu do kraju samochodem lub połączeniem lotniczym przez inne państwo, które nie figuruje w wykazie.

Zakaz lotów nie będzie obowiązywał, jeżeli dotyczyć to będzie samolotów wykonujących loty na zlecenie albo za zgodą premiera. Nie będzie dotyczył również lotów wojskowych.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.gov.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, GOV.pl

Polecane

Może Cię zainteresować