×

Bezdomna staruszka po kilku latach udowadnia, że należy jej się 100 tysięcy dolarów!

Wanda Witter nie zawsze mieszkała na ulicy. Po tym, jak straciła pracę jako konstruktorka maszyn, zamieszkała z córką, gdzie miała szansę skończyć praktyki jako asystentka radcy prawnego. Gdy w 1999 roku miała dyplom w kieszeni, wybrała się do Waszyngtonu i szukała ponownie zatrudnienia.

Rynek pracy niestety okazał się być zbyt okrutny dla kobiety, której nie udało znaleźć się nic na stałe. Liczyła tylko i wyłącznie na dorywcze prace, z których i tak nie miała szansy opłacić czynszu. Pracowała przez swoje całe życie, regularnie płaciła składki, a nigdzie nie było dla niej miejsca.

zagubiony-czek-1

Niestety Wanda trafiła na ulicę. Nie udało jej się utrzymać mieszkania i opłacać regularnie czynszu.

Od 2000 roku otrzymywała zasiłek dla bezrobotnych, ale szybko zorientowała się, że coś jest z nim nie tak. Wysokość miesięcznych wypłat była bardzo zróżnicowana i wahała się od 300 do 900 dolarów.

Kobieta starał się dowiedzieć, o co w tym chodzi, ale nikt nie podjął się trudu, aby udzielić jej więcej informacji.

Wanda wiedziała, że nie nikt jej nie wierzył, dlatego za każdym razem odsyłała czek do urzędu. Jej córka namawiała ją do tego, aby wróciła do niej, ale Wanda nie chciała o tym słyszeć. Skrupulatnie zbierała wszystkie dokumenty z urzędów, ponieważ chciała udowodnić, że państwo nie dało jej tego, co się jej należy. Wszystkie pisma przez lata wypełniły trzy walizki. Wanda wiedziała, że będzie musiała walczyć o swoje, ponieważ wszyscy uważają, że jest wariatką.

zagubiony-czek-3

Przez 16 lat kobieta mieszkała na ulicy. To wszystko zmieniło się pewnego dnia, gdy w schronisku spotkała pracowniczkę socjalną, Julie Turner.

Urzędniczka na początku nie wierzyła w to, co Wanda jej opowiedziała, ale wystarczyło, że dokładniej przejrzała dokumenty zebrane przez te wszystkie lata, a wszystko stało się dla niej jasne.

Najgorsze jest to, że Wanda miała rację. Starannie zbierała przez lata dokumenty, z których jasno wynika, że należą jej się te wszystkie pieniądze.

zagubiony-czek-4

Julie znalazła dla Wandy prawnika, które zajął się kwestią formalną.

Okazało się, że 80-latce przysługują pieniądze z urzędu, wspierające osoby bezrobotne. Przez te wszystkie lata uzbierała się pokaźna suma i Wanda otrzyma prawie 100 tysięcy dolarów. Dodatkowo może okazać się, że urząd jest jej winien jeszcze więcej.

Kobieta wynajęła małe mieszkanie i po tylu latach ma w końcu dach nad głową. Nadal nie może uwierzyć w to wszystko, co ją spotkało.

zagubiony-czek-5

Polecane

Może Cię zainteresować