×

Zagłodziła dziecko na śmierć, bo… przeniosła się do kochanka na 9 dni

25-latka zagłodziła dziecko na śmierć, bo poszła do swojego kochanka i zostawiła kilkuletnie dzieci bez opieki. Dwuletni chłopiec nie przeżył. Jest wyrok dla wyrodnej matki. Jej tłumaczenie przed sądem było kuriozalne…

Zostawiła dzieci na 9 dni, bo poszła do kochanka

Czytając o tym, co wydarzyło się w 2016 roku w Kijowie, aż trudno uwierzyć w to, do czego zdolny jest człowiek. Vladislava Podchapko miała wówczas 20 lat. Była mamą dwuletniego synka Daniila i 3-letniej córeczki Anyi.

Ale kobieta najwyraźniej nie czuła się odpowiedzialna za swoje dzieci. Pewnego dnia po prostu wyszła z mieszkania i zostawiła je bez opieki na 9 długich dni. W tym czasie 20-latka przebywała u swojego kochanka.

Beztrosko uprawiała seks, nie przejmując się tym, co dzieje się z dziećmi pod jej nieobecność. Przerażone maluchy próbowały sobie radzić same…

Niestety, ta historia, przypomniana przez „Super Express”, ma tragiczny finał.

Zagłodziła dziecko na śmierć

Dzieci były spragnione i głodne. Przez ponad tydzień przebywały w mieszkaniu całkiem same. Doprowadzone do ostateczności, próbowały przetrwać, zjadając tapety ze ściany i odrywając gumoleum z podłogi. 2-letni Daniil nie przeżył. O rok starsza Anya straciła przytomność, ale udało się ją uratować. Dziewczynka prawdopodobnie przetrwała, ponieważ wypiła wodę z wazonu.

Podchapko stanęła przed sądem, który w pierwszy procesie w 2019 roku skazał młodą kobietę na… 8 lat więzienia. Jednak apelacja zakończyła się bardziej surowym wyrokiem.

Sąd skazał 25-letnią dziś Podchapko na 12 lat pozbawienia wolności. Kobieta tłumaczyła się w kuriozalny sposób. Twierdziła, że nie była świadoma tego, iż dzieci mogą umrzeć, jeśli zostawi je bez jedzenia i picia na 9 dni. To tłumaczenie oczywiście nie do końca przekonało sąd.

Źródła: www.se.pl
Fotografie: YouTube, Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij