×

Nie żyje zaginiona 7-latka z Ukrainy. Wstępne ustalenia policji przerażają

Nie żyje zaginiona 7-latka z Ukrainy. Dziewczynkę poszukiwano od czterech dni. Jej ciało odnaleziono w niedobudowanym budynku gospodarczym.

Zaginiona 7-latka z Ukrainy nie żyje

Jak podaje Radio Zet, do zaginięcia siedmioletniej Mariji Borysowej doszło w niedzielę (7 marca) po południu we wsi Szczasływe w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy. Dziewczynka bawiła się z innymi dziećmi niedaleko swojego domu. Po raz ostatni widziana była około godz. 17:30.

Do akcji poszukiwawczej zaangażowano policję i Gwardię Narodową. 7-latki szukali także wolontariusze z całego kraju, a także setki okolicznych mieszkańców.

Po czterech dobach spełnił się czarny scenariusz. W czwartek (11 marca) podczas powtórnego przeszukania wioski, w niedobudowanym budynku gospodarczym odnaleziono zwłoki dziecka. Jednakże to nie koniec makabry.

Ślady przemocy na ciele

Ukraińska policja poinformowała, że trwają poszukiwania osoby podejrzanej o zabójstwo 7-latki. Dodano również, że na ciele dziewczynki znaleziono ślady świadczące o zastosowaniu wobec niej przemocy. Jako przyczynę zgonu wstępnie uznano uduszenie.

W piątek (12 marca) rzeczniczka chersońskiej policji przekazała ukraińskim mediom, że na ciele dziecka są ślady mogące świadczyć o tym, że została brutalnie zgwałcona.

Dodała także, że miejsce, w którym znaleziono zwłoki w worku, było podczas pierwszego przeszukania dokładnie sprawdzane. Dlatego też ustalono, że ciało zostało przeniesione tam później.

Zaginięcie 33-letniej kobiety

Ostatnio informowaliśmy o niepokojącym zaginięciu 33-letniej Sarah Everard. Kobieta ostatni raz widziana była 3 marca, niedługo po tym, jak opuściła dom swojego przyjaciela w południowym Londynie.

Policja prowadzi zakrojoną na szeroką skalę akcję poszukiwawczą. We wtorek (9 marca) wieczorem aresztowano policjanta w wieku około 40 lat, który podejrzany jest o porwanie i zabójstwo kobiety. Jak podała Agencja Reutera, podejrzewa się go również o publiczne obnażanie się.

Ponadto służby aresztowały również kobietę w wieku 30 lat, która przebywała w tym samym miejscu co zatrzymany policjant. Jest ona podejrzana o pomoc w dokonaniu przestępstwa.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.polsatnews.pl, pikio.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij