×

Policja i bliscy poszukują Marii Gawendy. 16-latka uciekła, bo biły i maltretowały ją koleżanki

Zaginęła 16-letnia Maria Gawenda. Dziewczyna uciekła w niedzielę 23 czerwca z Ośrodka Wychowawczego. Początkowo nikt nie podejrzewał, że opuściła teren placówki, ponieważ była bita i maltretowana przez koleżanki. Policja nadal szuka 16-letniej Marii.

Maria Gawenda zaginęła po ucieczce z Ośrodka Wychowawczego

Młodzieżowe Ośrodki Wychowawcze to miejsca, w których przebywa problematyczna młodzież. Maria przebywała w Szczecińskim MOW od 31 maja. Początkowo wszyscy myśleli, że ucieczka Marysi Gawendy to zwykły przejaw buntu. Niestety prawda okazała się dużo bardziej dramatyczna.

poszukiwana Maria Gawenda

Facebook

Przyczyny ucieczki 16-latki ujawniła jej matka

Informacje o tym co działo się w placówce, ujawniła matka 16-latki. Kobieta opisała prawdopodobną przyczynę ucieczki córki w dramatycznym liście:

Marysia od tygodnia była katowana przez dwie inne wychowanki… Nie pobita raz czy dwa ale maltretowana nocami o czym wychowawcy rzekomo nie mieli pojęcia… Biły i kopały ją w brzuch, głowę i po plecach…dusiły poduszkami żeby nie krzyczała…koleżanki z pokoju zastraszone milczały aż do dziś…powiadomiono policję, ofiar zgłosiło się więcej, a agresorki przyznały się do winy…najgorsze jest to że nikt nie wie gdzie jest Marysia…pobita,głodna i sama w totalnie nieznanym wielkim mieście…uciekła z piekła tak jak stała- w kapciach i koszulce… [pisownia oryginalna]

Maria Gawenda zaginęła w niedzielę – jest poszukiwana przez policję

Mimo, że prawda wyszła na jaw, nadal nikt nie ma pojęcia gdzie jest Marysia. 16-latkę ostatni raz widziano w niedzielę około 19:00 w MOW w Szczecinie. Teraz poszukują jej zarówno bliscy jak i policja. Funkcjonariusze zostali zawiadomieni o ucieczce Marysi Gawendy przez wychowawców z placówki. Dostali także informację, że Marysia i druga wychowanka ośrodka mogły paść ofiarą maltretowania ze strony rówieśniczek.

Policja prosi, by każdy kto ma jakiekolwiek informacje na temat Marii Gawendy skontaktował się z funkcjonariuszami dzwoniąc pod numer 508 308 947.

Polecane

Może Cię zainteresować