×

Zaginęła 8-letnia Małgosia. Dziewczynka wyszła z domu i do tej pory nie wróciła

Zaginęła 8-letnia Małgosia Guzek z Kiełczowa pod Wrocławiem. 8-latka wyszła z domu w piątek po południu i do tej pory nie wróciła. Trwają dramatyczne poszukiwania dziecka.

Zaginęła 8-letnia Małgosia

Małgosia Guzek mieszka w Kiełczowie (woj. dolnośląskie). Dziewczynka wyszła z mieszkania w piątek między 15 a 16, gdy jej rodzice byli w domu. Do tej pory do niego nie wróciła, nie nawiązała też kontaktu z bliskimi. Małgosia ma przy sobie telefon, ale jest on rozładowany. Informację o zaginięciu dziecka potwierdził Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Dziewczynkę widziano prawdopodobnie ok. godz. 17 w pobliżu sklepu Rossmann na Psim Polu. Potem, ok. godz. 20, mogła pojawić się przy Hali Targowej Błaszak.

Wiadomo, że w tej sprawie jest bardzo dużo poszlak i przypuszczeń na temat tego, gdzie Małgosia mogła pójść. Służby sprawdzają każdą z nich.

Poszukiwania dziewczynki trwają!

W poszukiwania Małgosi zaangażowała się policja, straż pożarna, ale również lokalni mieszkańcy i ochotnicy, którzy chcą pomóc w odnalezieniu dziecka. Do akcji poszukiwawczej zaangażowano także psy tropiące.

Poszukiwania trwały całą noc. Niestety, na razie nie przyniosły rezultatów.

Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci przeprowadzili wczoraj szeroki wywiad. Są to informacje, które pozostają w wiedzy funkcjonariuszy. Prowadzimy poszukiwania, w które zaangażowani są także przewodnicy psów służbowych, strażacy i lokalni mieszkańcy. Te czynności nie ustają, sprawdzamy różne miejsca, różne wątki

– mówiła mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji w rozmowie z Polsat News.

Małgosia ma ok. 140 cm wzrostu (inne źródła podają ok. 150 cm), szczupłą budowę ciała, blond włosy i niebieskie oczy. Gdy wychodziła z domu, miała na sobie szarą kurtkę z kapturem obszytym czarnym futerkiem, szarą czapkę, szare legginsy z napisami i białe sportowe buty.

Osoby, które widziały poszukiwaną dziewczynkę lub posiadają informacje ws. zaginionej Małgosi, proszone są o kontakt z policją.

[AKTUALIZACJA 17.04.2021 r. godz. 9.30]

Dziewczynka odnalazła się cała i zdrowa. Jak możemy przeczytać na profilu facebookowym SOS Zaginięcia:

Kochani mamy najcudowniejszą wiadomość do przekazania ❤️
8-letnia Małgosia, która zaginęła 16 kwietnia w Kiełczowie odnalazła się cała i zdrowa ❤️❤️❤️❤️
Dziękujemy wszystkim za pomoc w udostępnieniach postu, za tak wielkie wsparcie, ogrom wiadomości. Tyle osób poszło w teren szukać dziecka, Serce się raduje

Dziękujemy raz jeszcze w imieniu własnym i mamy

Fotografie: Twitter, Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować