×

Zaginęła 17-letnia Kamila Urbaniak. Policja apeluje o pomoc, bo liczy się każda minuta

Ślad po dziewczynie zaginął prawie miesiąc temu, kiedy wyszła z domu. Policjanci prowadzą bezowocne poszukiwania 17-letniej Kamili Urbaniak. Rodzina jest zrozpaczona.

Nieskuteczna akcja poszukiwawcza

Kamilę po raz ostatni widziano w sobotę, 28 grudnia 2019 r. Dziewczyna opuściła tego dnia swoje mieszkanie na Pradze-Północ w Warszawie i do tej pory nie wróciła. Rodzina nie ma z nią żadnego kontaktu. Jedynie 6 stycznia 17-latka miała zadzwonić do bliskich z informacją, że „sobie radzi”. Od tamtej pory jej telefon pozostaje wyłączony.

O zaginięciu nastolatki powiadomiono policję, która prowadzi akcję poszukiwawczą. Funkcjonariusze rozmawiali już ze znajomymi i krewnymi dziewczyny. Niestety, ani wywiady, ani analiza zapisu z monitoringu nie pozwoliły śledztwu ruszyć naprzód.

Bezskuteczna akcja poszukiwawcza sprawiła, że policjanci Wydziału Nieletnich i Patologii z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI podjęli decyzję o publikacji wizerunku zaginionej Kamili Urbaniak.

Gdziekolwiek jesteś

Na facebookowej grupie o nazwie „Gdziekolwiek jesteś” umieszczono inne zdjęcia zaginionej 17-letniej Kamili Urbaniak i podano więcej szczegółów.

RYSOPIS zaginionej 17-letniej Kamili Urbaniak

Wzrost: ok. 165 cm
Włosy: długie, proste czarne.
Oczy: niebieskie
Bardzo szczupłej budowy ciała
Posiada blizny po samookaleczeniach na obu przegubach rąk
Nosi okulary korekcyjne w ciemno granatowymi oprawkami marki Gucci
Lubi mocny makijaż

Nastolatka nie zabrała ze sobą nic poza telefonem i dokumentami. W dniu zaginięcia miała na sobie kurtkę zimową z kapturem koloru czarnego, legginsy i jasno różowe buty sportowe.

Pojawiła się też informacja, że Kamila cierpi na stany lękowe.

Apel o pomoc

Wystosowano apel o pomoc, w którym policja prosi o kontakt wszystkich, którzy w ostatnim czasie widzieli dziewczynę, wiedzą, gdzie może przebywać lub dysponują jakimikolwiek informacjami na temat jej zaginięcia.

Zgłoszenia można przekazywać osobiście lub telefonicznie przez kontakt z dyżurnym Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI przy ul. Jagiellońskiej 51. Istnieje możliwość skontaktowania się z działającym przez całą dobę numerem telefonu (22) 603 75 55 lub bezpośrednio z policjantem prowadzącym sprawę – tel. (22) 603-82-59, powołując się na numer l.dz. WNP-II-40/20. Informacje można przekazać również drogą elektroniczną, wysyłając mail na adres: dyzurny.krp6@ksp.policja.gov.pl.

Bezlitosne statystyki

W 2018 roku do Fundacji ITAKA, zajmującej się poszukiwaniem osób zaginionych, zgłoszono aż 408 zaginięć. Niestety, 18% spraw (74 osoby) zakończyła informacja o śmierci poszukiwanego. 22% zaginionych (91 osób) do tej pory nie odnaleziono.

Najwięcej zaginięć dotyczy osób w wieku między 36, a 44 lat. Istnieje bardzo wiele przyczyn zaginięć. W przypadku młodzieży zwykle wiążą się one z problemami psychicznymi (np. choroba afektywna dwubiegunowa, schizofrenia, itp.) bądź świadomym zerwaniem kontaktu z bliskimi. Zdarzają się również porwania handlu ludźmi czy gwałty połączone z morderstwem, ale w znacznie mniejszej skali.

Fotografie: Imgur.com, Pixabay.com

Może Cię zainteresować