×

Mama przytula ciało 8-miesięcznej córeczki. Nie może pogodzić się z jej śmiercią

Laila Anwar al-Ghandour, ośmiomiesięczna dziewczynka, zmarła z powodu wdychania gazu łzawiącego. Doszło do tego w czasie zamieszek, które podkreślały międzynarodowy gniew wywołany zabójstwami przez izraelskich żołnierzy 60 Palestyńczyków, którzy przystąpili do masowego protestu przeciwko otwarciu ambasady USA w Jerozolimie.

Izraelska armia nałożyła blokadę lądową, morską i powietrzną na Strefę Gazy przez ponad dekadę, odcinając terytorium Palestyny od świata zewnętrznego i pozostawiając wielu jego mieszkańców w głębokiej biedzie, w tym rodzinę al-Ghandour.

Dramat, który nie powinien mieć miejsca

Nie powinni cierpieć niewinni ludzie

Rozlew krwi w Gazie kontrastował z wydarzeniami w Jerozolimie, kiedy córka prezydenta USA Donalda Trumpa, Ivanka i zięć, Jared Kushner, dołączyli do premiera Izraela, Benjamina Netanjahu, w amerykańskiej ambasadzie. Obrazy emitowane w telewizji i w Internecie i mediach społecznościowych podkreślały wyraźną różnicę wizualną dwóch wydarzeń. Widać to było gołym okiem…

Śmierć dziecka na oczach całego świata

Demonstracje, które miały miejsce w poniedziałek doprowadziły do tego, że 8-miesięczna dziewczynka straciła życie. Protesty trwają od 30 marca, a siły izraelskie zabiły co najmniej 108 Palestyńczyków, a rannych zostało ponad 12 000 osób. Mała Laila była jedną z nich. Zmarła, nie mając szansy na lepsze życie. Na życie bez wojny i tragedii.

Dzień po tragicznej demonstracji, grupa aktywistów opublikowała zdjęcia rodziny Al-Ghandour, które było hołdem dla 8-miesięcznej dziewczynki. W sieci zawrzało. Nikt nie godzi się na to, aby w imię niezrozumiałych idei, ginęli niewinni ludzie. Zeid Ra’ad al Hussein, wysoki komisarz Biura Praw Człowieka ONZ, powiedział:

Wygląda na to, że każdy może zostać zabity lub ranny: kobiety, dzieci, dziennikarze osoby udzielające pierwszej pomocy, osoby postronne i praktycznie każdy, kto znajduje się w odległości około 700 metrów od ogrodzenia

Wspomniał także, że cały czas ignorowane jest międzynarodowe prawo, dotyczące użycia siły.

Dlaczego na świecie jest tyle zła?!

Może Cię zainteresować

zamknij