×

Ile Q ukrytych jest na tym obrazku? Prawie każdy odpowiada, że tylko 3

Iluzje optyczne i różnego rodzaju łamigłówki stają w sieci co raz bardziej popularne. Świadczy to o tym, że ludzie chętnie testują nie tylko swoją spostrzegawczość, ale także zmysły kwestionując tym samym własne ograniczenia. To również idealny sposób na porównanie swojego punktu widzenia z punktem widzenia innej osoby. Pytanie tylko, czy będziesz na tyle bystry, żeby wskazać prawidłową odpowiedź jako pierwszy?

Wspólna cecha iluzji optycznych i łamigłówek

Internet widział już wiele fascynujących złudzeń i trudnych zagadek. Choć były one przeróżne, wszystkie miały jedną, wspólna cechę. Każdej z nich trzeba poświęcić przynajmniej chwilę uwagi, jeśli chcemy poznać prawidłową odpowiedź.

Oto kolejna z nich…

Jedną z najnowszych tego typu zagadek jest poniższa zagadka. Choć wygląda stosunkowo prosto, większość ludzi nie jest w stanie udzielić prawidłowej odpowiedzi już przy pierwszym podejściu.

Zanim przejdziemy do treści zagadki, pamiętaj, aby się maksymalnie skupić. Wtedy jest szansa, że rozwiążesz, a tym samym udzielisz prawidłowej odpowiedzi stosunkowo szybko. A teraz do konkretów. O co chodzi w zagadce?

Poniżej znajduje się obraz z literą „O”. Jest tam jednak kilka „Q”. Pytanie brzmi, ile „Q” znajduje się na obrazku. Masz 10 sekund na to, aby udzielić prawidłowej odpowiedzi. Czas START!

Jaka jest według Ciebie prawidłowa odpowiedź? Wyrobiłeś się w 10 sekund?

Pamiętaj, że większość ludzi popełnia błąd przy pierwszej próbie, dlatego udzielenie prawidłowej odpowiedzi już przy pierwszym podejściu wcale nie jest takie proste.

Prawidłowa odpowiedź

Rozwiązanie znajdziesz poniżej. W tym celu oznaczyliśmy wszystkie „Q” na żółto. Ile z nich widziałeś?

Prawidłowa odpowiedź brzmi: na obrazku jest ukrytych 6 liter „Q”. A teraz przyznaj się, ile z nich zobaczyłeś przy pierwszym podejściu?

Może Cię zainteresować