×

Z Wisły wyłowiono ciało stanie zaawansowanego rozkładu. Policja prosi o pomoc

Ciało mężczyzny znaleziono w Warszawie przy moście Gdańskim, w stanie zaawansowanego rozkładu. Policja ujawnia drastyczne zdjęcia i prosi o pomoc w identyfikacji zwłok.

Zwłoki mężczyzny znaleźli robotnicy, pracujący przy remoncie mostu. Był czerwcowy poniedziałek, ok. 10 rano. Ciało prawdopodobnie pływało w Wiśle od 10 miesięcy.

Funkcjonariusze liczą na internautów

Drastyczne zdjęcia opublikowała policja z Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariusze liczą na to, że komuś uda się rozpoznać zmarłego mężczyznę na podstawie zdjęć bluzy oraz obuwia.

Czynności dotyczą zwłok wyłowionych 17 czerwca tego roku. Do tej pory nie udało się zidentyfikować denata.

Wiadomo, że zmarły miał około 30 lat i 177 cm. wzrostu. Miał na sobie widoczną na zdjęciach ciemną bluzę z kapturem i białym napisem oraz ciemne spodnie i czarno-białe buty za kostkę.

 

 

Mimo upływu czasu, ubranie pozostało w stanie, w którym wciąż można je zidentyfikować i skojarzyć z konkretną osobą.

Identyfikacją zajmuje się śródmiejski wydział operacyjno-rozpoznawczy.

Szokujące odkrycie

Wstrząsającego odkrycia dokonali pracownicy barki, którzy tego dnia remontowali warszawski most. O zdarzeniu poinformowała rzeczniczka komisariatu rzecznego policji, Kinga Czerwińska.

Teraz policja prosi o pomoc. Każdy kto wie, do kogo mogły należeć ubrania znajdujące się na opublikowanych zdjęciach, proszony jest o kontakt z komisariatem przy ulicy Wilczej 21. Z informacjami można zgłosić się osobiście, telefonicznie, jak i mailowo.

Numery telefonów, pod które można dzwonić: 22/ 60 391 08, 22/ 60 391 78,

Adres mailowy: krp1warszawa@policja.waw.pl

Śmiertelnie niebezpieczna rzeka

Doniesienia o kolejnych zwłokach wyłowionych z Wisły powtarzają się dość często.

Zaginione w Krakowie, Warszawie i mniejszych miastach osoby, często bardzo młode, odnajdywane są niestety w podobny sposób – w nurtach Wisły.

W Krakowie mówi się nawet o czarnej serii. Zmarłych w ten sposób w ostatnim czasie łączył młody wiek i okoliczności, w jakich zaginęli. W kilku sprawach, w których wyłowiono zwłoki z Wisły, zmarli opuszczali imprezę i szli w kierunku domu, co rejestrowały kamery monitoringu.

Zaginięcia zgłaszał ktoś z bliskich. Mężczyzn szukała nie tylko rodzina i przyjaciele, ale też mieszkańcy miasta. Ciała odnajdywano po kilku miesiącach w Wiśle…

Prośbę o pomoc w identyfikacji zwłok wyłowionych z Wisły w czerwcu tego roku, policja zamieściła wczoraj na oficjalnej stronie Komendy Stołecznej Policji.

Polecane

Może Cię zainteresować